attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 11:00 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 438 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Joi Mai 24, 2012 3:06 pm        Subiectul mesajului: 2 liniute VIII 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
viewtopic.php?f=12&t=2350

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Mai 24, 2012 7:16 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VIII 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
foarte fain numele somno, si mie imi suna cumva a nume de vara nu-s de ce....pupam fetele si baietii :imbratisare2:

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Mai 24, 2012 9:41 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VIII 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 12:02 pm
Mesaje: 2019
Ade, sa stii ca si Adela era pe lista preferintelor mele, daca nu ma insel, chiar primul. :)
Soricel, suna de vara pentru ca are multe vocale cred. Vocalele sunt mai calde. :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Mai 24, 2012 10:27 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VIII 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
adela e foarte fain, elegant, iulia e nobil
io iubesc mara ca-mi pare sa fie ca pamantul
iar zoe e inceputul

vai, gata, ca o sa-mi para rau ca nu mai am o fata

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Mai 24, 2012 10:56 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VIII 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
Bubu e si Adela si unul din verii mei asa o striga Adeluta, mor de drag :)

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mai 25, 2012 3:07 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VIII 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 31, 2010 2:46 pm
Mesaje: 106
Localitate: Ploiesti
ma bag si eu?
Eu am o mega problema. Cand i-am ales numele lui Vlad, nu mai stiam decat 1, maxim 2 oameni cu numele asta. Acum in parc, numai in grupul nostru de joaca sunt 5. Striga o mama, se uita toti.
Acum cu numele de fata is cam tot acolo. Vreau Mara de cand eram mica (intarit apoi in tinerete de un cantec drag). Imi pare asa un nume pe care il porti simplu si crud, cu multa claritate. Problema e ca a fost asa un val, si sunt o groaza de fete care il poarta, si as fi vrut ceva mai putin comun... Totusi inca nu m-am gandit la alt nume pentru gargarita...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mai 25, 2012 3:52 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VIII 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
Zoe ?

la greci avea semnificatul viata, preluat de crestinii greci devine eva, inceput

io as face o prunca numai pentru numele asta :))

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mai 25, 2012 6:04 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VIII 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
Noi aveam in minte numele lu Bubu dinainte de a ramane gravida insa am cautat topuri cu cele mai populare nume si ne-am bucurat ca nu era in primele 50-100 si nici vreo celebritate care o nascut anu'trecut nu o ales din fericire numele asta. Mie imi place si Astrid da e luat de in amic pt copila-sa.


Andreino mai lasa bre copii si la altele vrei tu mot sa-i ai pe toti :D Tu si cu Emi. Si cu Julia. Si cu Alinutza. 8-} hmmmm numa io raman numa cu unu? :D

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mai 25, 2012 6:15 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VIII 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
Ps : pe bubu o cheama Audrey in boletin, inca nu realizez ca n-o cunoaste tot poporu' :D

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mai 25, 2012 6:25 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VIII 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 12:02 pm
Mesaje: 2019
Asa si noi cu Matei: erau foarte putini copii cu numele asta, apoi a fost o mare imbulzeala. Sper sa nu patim asa si cu Iulia. Mie imi place enorm si Antonia, dar seamana prea tare cu numele meu real. Si Cezara e foarte frumos. Zoe mie nu prea imi place.

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mai 25, 2012 6:36 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VIII 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:41 pm
Mesaje: 2495
Localitate: pe frontul de vest:)
Eu cu Iulia n-.am treaba, ca nu e la moda, ca Giulia :P Adica doar varianta asta o stiu in zona, alte fetite Iulia nu. Doar mari, de liceu sau facultate. Sigur or mai fi, dar vreau sa zic ca nu e imbulzeala la Iulia pe frontul de vest momentan :P

_________________
Imagine
http://jurnaldespreiubire.blogspot.com/


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mai 25, 2012 8:15 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VIII 
Neconectat

Membru din: Lun Ian 21, 2008 7:05 pm
Mesaje: 1264
Yahoo Messenger: creangacorina
Localitate: Tortona (AL) Italia
eu am citit ca Mara inseamna "trista"... si ne-am dezumflat. (aici in italia, Mara e foarte putin folosit)
imi place tare Carla si Aurora
dar n-o sa fie ca nu-i place si tatalui :(

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mai 25, 2012 8:40 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VIII 
Neconectat

Membru din: Joi Sep 02, 2010 10:00 am
Mesaje: 1056
A zis cineva ceva de Vlad? :))
Io vroiam Luca, noroc ca s-a impotrivit taica-su, pt. ca sunt doar 3 nume de baieti in parcurile noastre: Vlad, Luca si David :P Ce noroc ca i-am pus Vlad =))

Depre nume de fata, nu ma faceti sa oftez :D . Voi avea un baiat. Minunat, dar baiat :D Se pare ca Paul. Mai vedem :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mai 25, 2012 8:45 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VIII 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:41 pm
Mesaje: 2495
Localitate: pe frontul de vest:)
micky scrie:
eu am citit ca Mara inseamna "trista"... si ne-am dezumflat. (aici in italia, Mara e foarte putin folosit)
imi place tare Carla si Aurora
dar n-o sa fie ca nu-i place si tatalui :(

iar eu stiu ca vine de la amaraciune...stiu pt ca-mi place si mie tare cum suna, dar instant se leaga in mintea mea semnificatia citita (si poate aiurita) de care nu pot separa numele, din pacate.

_________________
Imagine
http://jurnaldespreiubire.blogspot.com/


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mai 25, 2012 9:19 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VIII 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 12:02 pm
Mesaje: 2019
Da, Mara inseamna amaraciune, stiam si eu, si in capul meu sunt legate.
Eu sunt ok, nika semne de nastere (e foarte bine, ca omu' nu mi-i acasa pana maine seara), doar ca burta-i jos-jos; fac si eu ca soricelu, mi-e c-o scap pe domnisoara printre picioare cand ma ridic. :D

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 438 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România