attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Vin Mar 29, 2024 4:20 pm

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Joi Noi 10, 2011 4:41 pm        Subiectul mesajului: dementa de alaptare - rateuri si patanii 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 3:06 pm
Mesaje: 847
Localitate: Coburg, Germania
duc copilul mare la gradinita - ghiozdanelul la cuier, dezbrac geaca, caciula, incaltamintea, incalt papuceii, ma uit ce e de mancare, fac cruciulite la lista de mancare, salut o mamica, apuc maxi cosi de o toarta (maria doarme linistita in el), iau copilul mare de mana, il trag dupa mine pe hol si deschid usa de iesire. dupa care aud cumva din departare o voce firava "Mami, ma iei inapoi? In papuci?"

la real vreau sa platesc cu cardul. vanzatoarea imi zice "18 55" (adica 18 euro si 55 de centi). si imi impinge aparatul ala, pe care eu vreau sa tastez 18 55 intrebandu-ma in gandul meu de unde stie asta pinul meu :-S Norocul a fost ca instant mi-a venit in minte care e pinul meu fix cand am privit mai insistent tastatura aia mica. O:-)

in rest, fierb orez fara apa, servesc la masa o ulcica plina de apa fiarta bine (fara oua :D ), ma batai si ma legan fara copil in brate si incerc cu insistenta sa linistesc cosul de cumparaturi (copilul il am prins pe spate sau la tati :)) ). noaptea ma panichez ca nu gasesc copila prin pat in partea stanga unde doarme de obicei, fiindca suge mai mult din stanga - in timp ce ea doarme ingereste pe pieptul meu dar mai spre dreapta.

inca nu am uitat nici un copil prin vreo parcare si nu am iesit la postas cu tzatza pe afara.

dar am incredere in voi, mamici alaptatoare, ca se poate si mai bine. sa povestim, zic, rateuri si patanii din cauza de oboseala si nesomn. nici pe gravide sau mamicile nealaptatoare nu le subestimez si nici pe tatici. unii au asa un potential ridicat din nastere, chiar si inainte sa aiba copii .... o dau in bara mai mult sau mai putin amuzant.

deci va invit, ca sa nu ma simt singura dusa departe cu pluta pe aici ...

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Noi 10, 2011 5:01 pm        Subiectul mesajului: Re: dementa de alaptare - rateuri si patanii 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 12:02 pm
Mesaje: 2019
Doamne, cat de obosita poti fi...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Noi 10, 2011 5:21 pm        Subiectul mesajului: Re: dementa de alaptare - rateuri si patanii 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Mai 19, 2008 7:23 pm
Mesaje: 672
Yahoo Messenger: juliajucarii
Localitate: Reisenberg
Flori scrie:
inca nu am uitat nici un copil prin vreo parcare si nu am iesit la postas cu tzatza pe afara.


Ei,nu!?... Nu-i nimic, ai vreme. =))

Mie mi s-a intamplat.Noroc(-ul meu) ca era totusi postarita, nu postas... s-a uitat mai chioras la mine,insa m-am scuzat si eu, dupa ce m-am gandit ca ce are asta, de ma studiaza asa, ca am avut o noapte alba de tot. Asta cand era Anne mica si sugeau ba Anne, ba Mark si eu nu stiam nici cum ma cheama bine.

p.s. Bine ca nu era altcineva, varianta cu postarita e cea mai buna posibila, dintr-o mie de scenarii mult mai horror. B-)


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Noi 10, 2011 7:09 pm        Subiectul mesajului: Re: dementa de alaptare - rateuri si patanii 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 3:06 pm
Mesaje: 847
Localitate: Coburg, Germania
da, Julia, super tare :imbratisare:

se poate si mai rau, am mai citit pe la altii ca-s si mai uituci sau zapaciti.

Pacat ca nu avem postasi printre noi, ar avea cate ceva de povestit probabil ... :))

Somnorici, incep sa-mi revin ... Dar in rest sunt desteapta, ma descurc, stiu si computer B-) :imbratisare:

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Noi 10, 2011 7:22 pm        Subiectul mesajului: Re: dementa de alaptare - rateuri si patanii 
Neconectat

Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:18 pm
Mesaje: 1607
Localitate: Bucuresti
Si eu is tot pe acolo :imbratisare2:
Somnorici te asteptam in club B-)

_________________
Dodo si puii Sasha Theodor si Patrick Christian
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Noi 10, 2011 11:02 pm        Subiectul mesajului: Re: dementa de alaptare - rateuri si patanii 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 26, 2011 5:50 pm
Mesaje: 1010
Yahoo Messenger: floilasc
Localitate: Bucuresti
OK :D nu am avut laptop vreo luna, cam asa.... ;)) de ACEEA nu am mai scris nimic
O fi de la oboseala ca nu reusesc sa pun in mancarea lui Sasha uleiul de seminte de in pe care l-am cumparat de cateva luni? Il am pe masa, am post-it pe perete, am un board cu magnet pe care am scris cu litere MARI: ULEI DE IN!!!!!!! 'GEABA! nu reusesc, alarma nu pot pune la telefon pentru ca Sasha nu papa la ore fixe :( OFFFFFF

_________________
Imagine
Imagine
''I've learned that I still have a lot to learn. I've learned that people will forget what you said, people will forget what you
did, but people will never forget how you made them feel'' Maya Angelou


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Noi 10, 2011 11:02 pm        Subiectul mesajului: Re: dementa de alaptare - rateuri si patanii 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 26, 2011 5:50 pm
Mesaje: 1010
Yahoo Messenger: floilasc
Localitate: Bucuresti
i missed u guys!

_________________
Imagine
Imagine
''I've learned that I still have a lot to learn. I've learned that people will forget what you said, people will forget what you
did, but people will never forget how you made them feel'' Maya Angelou


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Noi 11, 2011 12:08 am        Subiectul mesajului: Re: dementa de alaptare - rateuri si patanii 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 3:06 pm
Mesaje: 847
Localitate: Coburg, Germania
Flo, daca nu esti uituca in general o fi de la oboseala. Sau acte ratate. Sau nu stiu, am uitat :D

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Noi 11, 2011 10:17 am        Subiectul mesajului: Re: dementa de alaptare - rateuri si patanii 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 26, 2011 5:50 pm
Mesaje: 1010
Yahoo Messenger: floilasc
Localitate: Bucuresti
Interesanta asta cu acte ratate, m-am gandit si eu dar nu inteleg care ar fi motivul, alta discutie :D
de cand nu v-am mai citit sunt praf, toata iarba e cu gura pe mine, cu alaptatul, cu retractatul, cu mancatul, sunt coplesita, poate scriu pe undeva pe aici, sa ma adun :)
Cand am citit postul tau, apoi al Juliei, am simtit ca e ok, nu fac parte din alta specie, aici ma simt ca acasa :)

_________________
Imagine
Imagine
''I've learned that I still have a lot to learn. I've learned that people will forget what you said, people will forget what you
did, but people will never forget how you made them feel'' Maya Angelou


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Noi 11, 2011 10:36 am        Subiectul mesajului: Re: dementa de alaptare - rateuri si patanii 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 17, 2008 11:45 pm
Mesaje: 2854
Site web: http://armonii.blogspot.com/
vai, m-ati facut sa rememorez moemntul ala in care la examenulde absolventa la facultate un singur ma ingrijora: sa nu am urme de piure portocaliu pe haine! :))))
Rateuri am dat si eu, atata de multe ca nu le mai tin numarul, dar parca s-au topit intr-un vis, veste buna deci, trece :)

_________________
mami de Sofia Galagia (11.09.2002) si Gheorghe Fomilu (6.09.2007)


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Noi 11, 2011 12:30 pm        Subiectul mesajului: Re: dementa de alaptare - rateuri si patanii 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 26, 2011 5:50 pm
Mesaje: 1010
Yahoo Messenger: floilasc
Localitate: Bucuresti
Una funny, am plecat in papuci, imbracata frumos, aranjata, in brate cu copilul si in papuci :P

_________________
Imagine
Imagine
''I've learned that I still have a lot to learn. I've learned that people will forget what you said, people will forget what you
did, but people will never forget how you made them feel'' Maya Angelou


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Noi 11, 2011 1:09 pm        Subiectul mesajului: Re: dementa de alaptare - rateuri si patanii 
Neconectat

Membru din: Joi Sep 02, 2010 10:00 am
Mesaje: 1056
vai cat de dulci sunteti, va imbratisez pe toate :imbratisare2:

rateurile de genul asta ma fac sa zambesc, cu siguranta imi voi aminti cu placere de ale mele, INSA, pe mine ma deranjeaza crunt faptul ca de oboseala incep sa fiu plictisita, plictisitoare spre ciufuta... Ma mai Mir, si il mai Admir doar pe Vlad. Ceea ce e gresit. Unde e restul? Ce se intampla? :( Astept sa imi revin....

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Noi 11, 2011 11:27 pm        Subiectul mesajului: Re: dementa de alaptare - rateuri si patanii 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:41 pm
Mesaje: 2495
Localitate: pe frontul de vest:)
Flori scrie:
Flo, daca nu esti uituca in general o fi de la oboseala. Sau acte ratate. Sau nu stiu, am uitat :D
=)) =)) ratato, apai esti geniala, zau! ;) :imbratisare:
io va citesc... si ma amuz :D si-s in club, evident :ranjet1: ceva mai aiurea cand uit sa duc diverse fise pe la scoala..si-mi "ratez" orele ca nu am cu ce...si apoi mai bag in barba cate un "imi bag picioarele!" si trece O:-)

_________________
Imagine
http://jurnaldespreiubire.blogspot.com/


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Noi 12, 2011 10:17 am        Subiectul mesajului: Re: dementa de alaptare - rateuri si patanii 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 26, 2011 5:50 pm
Mesaje: 1010
Yahoo Messenger: floilasc
Localitate: Bucuresti
si una SERIOASA nene, ma duc in parc, vin acasa, Sasha la usa blocului imi cere cheile, el deschide usa (cu ajutorul meu, normal) si uite ca nu am cheile, .... PENTRU CA erau acasa in cuier =)) asadar, usa era deschisa pentru binevoitori

_________________
Imagine
Imagine
''I've learned that I still have a lot to learn. I've learned that people will forget what you said, people will forget what you
did, but people will never forget how you made them feel'' Maya Angelou


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Noi 12, 2011 10:52 am        Subiectul mesajului: Re: dementa de alaptare - rateuri si patanii 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 3:06 pm
Mesaje: 847
Localitate: Coburg, Germania
#.-S #.-S uff, eu iar sunt dupa o noapte mica, mini.

sabina, mira :imbratisare2:

dodo, si tu esti tot pe acolo? banuiesc ca daca le tineai minte, ne si povesteai doua-trei ... :imbratisare2:

flo, e clar, tu esti de a mea, vin la mama sa te tzuc pe nasuc. nu-ti mai spun ca am cautat cu dreapta cheia pe care o tineam in stanga. si ca m-am incuiat pe afara, ca si tine, plecata fara griji la distractie prin parc si lasat cheia in casa.

astea cu cheile sunt clasice. cea mai tare si mai tare care mi s-a intamplat vreodata a fost in masina, sotul conducea, eu in dreapta si copiii amandoi in spate. oprim frumos la semafor si brusc ne bate un nene in geam pe partea soferului de ne-am si speriat. face semn sa dam geamul jos, eu ma si gandesc "Vai, ce se intampla, cerseste sau ne ataca?" iar domnul cu un zambet larg de tot ne intinde cheile mele. le scosese din usa de la portbagaj. sotul conducea cu cheile lui. ce se intamplase? m-am dus inaintea lui la masina sa ambalez copiii, am deschis de la portbagaj si am lasat cheile acolo, am prins copiii fiecare in scaunul lui si m-am asezat frumos pe scaunul din dreapta. :o Bravo, Flori!

e-alice, ai sa-ti revii, lumea e frumoasa ... si daca totusi se prelungeste, stiu eu un remediu, vino incoa sa ti-l spun la ureche :pupic1: o mai pui de un bebedoi ...

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România