attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 11:51 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Vin Mar 25, 2011 1:24 pm        Subiectul mesajului: Nintendo Wii 
Neconectat

Membru din: Vin Ian 18, 2008 1:20 pm
Mesaje: 2090
Yahoo Messenger: alinapaula_petrescu@yahoo.com
Localitate: Bratislava
Vreau sa le cumpar copiilor consola, din cate am inteles implica si ceva miscare, nu stau pasiv in fata pc ului, pot juca tenis, fotbal, karate, cu sabiile etc....E chiar asa? Place piticilor?

Pachetul la care m am decis contine
Console Wii Nera + 1 Nunchuk + 1 Wiimote + Wii Motion Plus + Wii Sport Resort
dar am citit ca tb sa cumpar separat inca un Wiimote si Motion plus pentru a putea juca amandoi..?

_________________
mama de 3 feti frumosi

David (11 mai 2004), Toma (20 ian 2007) si Alex (27 ian 2011)


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mar 25, 2011 4:57 pm        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
ah, la intrebarea ultima nu ma pricep.
eu tot ii zic sotului sa ne luam si nu vrea, zice ca nu e interesant. eu aud ca se distreaza, ca se misca lumea, se rade mult... sotul nu vrea ca zice ca in loc sa iesim mai mult pe afara, ne inchidem in casa
eu sigur mi-as lua... pentru ca se poate juca de minune in mai multi
acum nu stiu exact cat costa, ce trebuie sa cumperi etc dar asta iti zice si la magazin, cred

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mar 25, 2011 5:21 pm        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat

Membru din: Sâm Sep 13, 2008 2:25 pm
Mesaje: 250
au copiii mei; pe mine nimic din ce se cheama jocuri `din astea` nu ma pasioneaza. dar ei sunt lipiti de consola. am cumparat separat inca un remote si inca un volan ca sa se poata juca impreuna cand au chef. sunt zile cand se trezesc la 6 dimineata ca sa se joace (in week end de exemplu) si pot sta in fata tv-ului ore intregi.
precum s-a intamplat si cu nintendo ds.. eu astept sa le treaca si de wii.

despre cat de `activ` este cineva in fata unui wii game, depinde de game; ca poti sta bine merci pe fotoliu si misca doar mana in care tii telecomanda.


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mar 25, 2011 5:52 pm        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 26, 2011 5:50 pm
Mesaje: 1010
Yahoo Messenger: floilasc
Localitate: Bucuresti
immaculee scrie:
despre cat de `activ` este cineva in fata unui wii game, depinde de game; ca poti sta bine merci pe fotoliu si misca doar mana in care tii telecomanda.

perfecta dreptate cu un mic comentariu, depinde de persoana mai degraba :D, eu am jucat cu nepoata mea (care din pacate e interesata doar sa castige), ea statea nemiscata si castiga, misca doar incheietura mainii, iar eu eram pe sus si pe jos si tot pierdeam, asta la tenis pentru ca la bowling i-am batut pe toti, e fooooarte fun, insa din pacate e doar o faza, adica Kelly a jucat o perioada de un an si acum zace praful pe el .... O:-) am inteles ca e si wii fit....in caz ca se plictisesc copiii mama poate ramane in forma ;-)

_________________
Imagine
Imagine
''I've learned that I still have a lot to learn. I've learned that people will forget what you said, people will forget what you
did, but people will never forget how you made them feel'' Maya Angelou


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mar 25, 2011 5:56 pm        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 26, 2011 5:50 pm
Mesaje: 1010
Yahoo Messenger: floilasc
Localitate: Bucuresti
ps: eu as cumpara, pt zilele reci de iarna :P daca familia are si alte activitati nu vad de ce nu ar fi si wii printre ele

_________________
Imagine
Imagine
''I've learned that I still have a lot to learn. I've learned that people will forget what you said, people will forget what you
did, but people will never forget how you made them feel'' Maya Angelou


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mar 25, 2011 7:36 pm        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat

Membru din: Vin Ian 18, 2008 1:20 pm
Mesaje: 2090
Yahoo Messenger: alinapaula_petrescu@yahoo.com
Localitate: Bratislava
multumesc :)
da, asta sper, ca ne vom juca si noi cu ei...mai ales in serile cand n avem chef de alergat prin casa :ranjet1: ( m am cam saturat de fata ascunselea )...as prefera tenis sau ping pong

cristine...comand online, e mai usor , plus ca sunt preturi bune, de asta intrebam aici...
nici sotul nu vrea, dar nu mi pasa :D am drept de veto

_________________
mama de 3 feti frumosi

David (11 mai 2004), Toma (20 ian 2007) si Alex (27 ian 2011)


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mar 25, 2011 7:43 pm        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 12:02 pm
Mesaje: 2019
Alinutza, cand te hotarasti la model, da-mi si mie link sa vad ce cumperi, ca si Matei vrea. Dar sa stii ca miscare prea multa nu se face, Matei a jucat bowling la o consola dintr-asta si manevra doar de o telecomanda, in sus si in jos. :D

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 26, 2011 10:06 am        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat
colaboratoare
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 5:30 pm
Mesaje: 1719
Site web: http://www.christa-und-oliver.de
Deci daca imi permiteti ... :P Eu am Wii fit, cu tot cu balance board, Wii sports si Wii sport resort, si nu, nu stai pe canapea si misti mana din incheietura. :P De la tenis sora-mea si cumnatu-meu au facut febra musculara. :D Mona a fugit la jogging, la aerobic i s-au cam incurcat picioarele (pentru aerobic e nevoie de balance board), hula-hoop iar a incantat-o foarte tare (si cu un cerc normal nu se descurca, ca ii tot cade, dar la wii a reusit sa reziste destul de mult), si mai sunt niste jocuri de echilibru (tot pentru balance board) care ii plac.
Noi avem doua telecomenzi (cu motion plus cu tot), un nunchuk si cum ziceam balance bord. Pentru unele jocuri ajunge o telecomanda, la bowling de ex., dar tenis e cam nasol, nu stiu exact daca prevede sa te poti juca si cu o telecomanda, dar daca tot trebuie sa o dai dintr-o mana in alta, te plictisesti repede.

Ah da, Nera nu cunosc, n-am auzit si nici nu stiu ce e. :>

_________________
Mona, *13.07.2006


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 26, 2011 4:30 pm        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat

Membru din: Vin Ian 18, 2008 1:20 pm
Mesaje: 2090
Yahoo Messenger: alinapaula_petrescu@yahoo.com
Localitate: Bratislava
:) ce bine suna christa
tu ai si incarcator pentru telecomenzi? ce e exact Motion Plus asta?

o comandam in seara asta , tb sa ne decidem ce accesorii sa mai luam, pun linkul apoi somnorici

a, nera inseamna neagra, sa se asorteze cu tv ul :))

_________________
mama de 3 feti frumosi

David (11 mai 2004), Toma (20 ian 2007) si Alex (27 ian 2011)


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 26, 2011 4:53 pm        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
da, e negru
hahaha, sa va bucurati de ea!
eu imi doresc de mult... si exact la ce spunea crhista ma gandeam si eu, ca de fapt asa este... poate depinde mult si ce accesorii iti iei

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 26, 2011 5:13 pm        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat
colaboratoare
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 5:30 pm
Mesaje: 1719
Site web: http://www.christa-und-oliver.de
Nu am incarcator, am avut initial baterii din alea reincarcabile pe care le-am incarcat in incarcator, iar acum am pus baterii normale. Nu stiu nici eu ce e Motion Plus ala, adica ba stiu, e o bucatica de plastic in plus care se ataseaza in partea de jos a telecomenzii :D, dar nu mai stiu exact la ce e bun. Acolo unde se vinde sigur e laudat destul. :))

Nera se cheama la noi black, de aia nu am gasit nimic in germana. =)) Si al nostru e negru cu totul, doar balance board e alb, ca nu se gasea negru, nu stiu daca intre timp se gaseste. Culmea e ca eu intai am cumparat Wii-ul si ulterior TV-ul (dar tot negru). :D

Ah, sa va mai zic ceva. Cu ceva vreme in urma am avut niste vecini in vizita, la cina, si dupa aceea le-am aratat Wii-ul, ca le povestisem mai de mult, si ei au zis ca vor sa il vada, asa ca am zis ca atunci e momentul. N-am avut loc de Mona, ca tot vroia sa se joace cu hula-hoop, pe noi ne lasa cate putin de tot si apoi trebuia s-o lasam pe ea cate 5-10 minute. :))

_________________
Mona, *13.07.2006


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Mar 27, 2011 1:03 am        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat

Membru din: Vin Ian 18, 2008 1:20 pm
Mesaje: 2090
Yahoo Messenger: alinapaula_petrescu@yahoo.com
Localitate: Bratislava
le am luat asa
- Console Wii nera
- 1 Nunchuk nero
- 1 Wiimote nero
- Wii Motion Plus
- Wii Sports
- Wii Sport Resort
plus inca o telecomanda cu wiimote plus, 1 nunchuck si incarcatorul de telecomenzi
http://www.pixmania.com/videogiochi-con ... jvart.html

si ptr ca aveau reducere de 66% un set cu palete tenis, 2 volane etc
http://www.pixmania.com/videogiochi-kit ... jvart.html

pretul e bun, prin alte parti am gasit doar consola fara nici o telecomanda etc la 200
acu am ceva emotii cu transportul #.-S

_________________
mama de 3 feti frumosi

David (11 mai 2004), Toma (20 ian 2007) si Alex (27 ian 2011)


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Mar 27, 2011 1:40 am        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
felicitari!
e, nu cred sa fie probl cu transportul. se asigura ei sa fie bine ca din asta traiesc doar ;)

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Mar 27, 2011 10:32 am        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat
colaboratoare
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 5:30 pm
Mesaje: 1719
Site web: http://www.christa-und-oliver.de
alinutza scrie:
si ptr ca aveau reducere de 66% un set cu palete tenis, 2 volane etc
http://www.pixmania.com/videogiochi-kit ... jvart.html

Pai albe? :P
Pixmania sunt ok, eu am mai comandat la ei.

_________________
Mona, *13.07.2006


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Mar 27, 2011 10:41 am        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat

Membru din: Vin Ian 18, 2008 1:20 pm
Mesaje: 2090
Yahoo Messenger: alinapaula_petrescu@yahoo.com
Localitate: Bratislava
cristine, mersi :)

christa, pai le am luat pe cele mai ieftine, oricum, pe negru nu am vazut setul asta :D

ma bucur sa aud ca ai avut o experienta pozitiva cu pixmania...de asta eram ingrijorata , am citit ca destui clienti s au plans de serviciile lor, intarzieri mari la transport #.-S , dar mi am zis ca n om fi noi asa ghinionisti

_________________
mama de 3 feti frumosi

David (11 mai 2004), Toma (20 ian 2007) si Alex (27 ian 2011)


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România