attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 12:27 pm

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 297 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Mie Feb 02, 2011 12:20 pm        Subiectul mesajului: 2 liniute V 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:41 pm
Mesaje: 2495
Localitate: pe frontul de vest:)
micky scrie:
Da' ati observat ca toti sunt baietei???
Ce ciudat, toate ati nascut baiat, incepand cu DodosiPatrick in decembrie si terminand cu AlinutzasiAlex acum cateva zile... sau IoanasiGruia??? 8-}

O asteptam pe SoricelusiAudrey sa salveze onoarea mai incolo :x

mie nu mi se pare ciudat, anul trecut a fost anul fetitelor, anul asta trebuia sa fie al baietilor pt echilibru :D

amu, serios, voi n-ati observat ca in general intr-un an se nasc mai multi, baieti, in altul mai multe fete? 8-} nu exclusiv, ci preponderent :P

_________________
Imagine
http://jurnaldespreiubire.blogspot.com/


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Feb 02, 2011 12:22 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute IV 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
felicitari prietenei, soricel!
soricica, stiu ca esti nerabdatoare sa iti tii buburuza in brate, insa acum pana nasti, te sfatuiesc sa te odihnesti, sa mergi la bai, masaje, plimbari, desfatari de ultimi luni... pe urma o sa fii nitel ocupata...
ce as mai face... as mai citi pe aici pe la probleme de alaptare, as lua notite ce sa fac daca nu suge, daca nu am lapte etc... sunt mutel sfaturi pretioase, mi le-as scrie cu creionul pe un carnetel
pupici

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Feb 02, 2011 1:02 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute IV 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
Cristine scrie:
soricica, stiu ca esti nerabdatoare sa iti tii buburuza in brate, insa acum pana nasti,
te sfatuiesc sa te odihnesti,
sa mergi la bai,
masaje,
plimbari,

as mai citi pe aici pe la probleme de alaptare, as lua notite ce sa fac daca nu suge, daca nu am lapte etc... sunt mutel sfaturi pretioase, mi le-as scrie cu creionul pe un carnetel


tick tick tick la toate... :))

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Feb 02, 2011 9:40 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute IV 
Neconectat

Membru din: Vin Mar 20, 2009 12:37 am
Mesaje: 1641
Ce faini sunt puii!!! :iubire1:
Alinutza, Inaioana - sa traiasca si sa creasca sanatosi si vanjosi si sa va bucurati de ei si cu ei.

_________________
Imagine

Imagine


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)


"Cu mult timp inainte de a sti sa vorbeasca, bebelusul a invatat deja limbajul farmecului personal" (Charlotte Gray)


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Feb 04, 2011 12:23 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute IV 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
deja am inceput sa ma pui stramb normelor 8-}
' vai o sa aveti o fetita, o sa fie printesica lu' taticu nu? '
' nu' >:)
' vai o sa aveti o fetita, o sa pictati camera ei/o sa-i luati hainute ROZ? '
' nu' >:) personal nu mi-a placut niciodata culoarea roz, iar stereotipurile astea [fetitele in roz, baietii in albastru] ma strang in spate ..... drept urmare am pus ochii pe o paturica suberba de bebe cu desene de trenulete si masinute :))

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Feb 04, 2011 12:32 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute IV 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:41 pm
Mesaje: 2495
Localitate: pe frontul de vest:)
soricelu, si io tot ca tine cu royu, dar cum am primit o gramada de haine de la mamici cu copii mai mari, marea majoritate roy, nu m+am indurat sa le arunc si sa+i iau altele non-roz :) desi daca eu ii cumpar ceva nu e SIGUR roz! :P doar mov, asta il ador :D i-am si impletit o rochita mov zilele trecute, mi-am adus aminte de marea mea dragoste din generala, tricotatul :iubire1: bine ca ma mai stiu, la ce pauza lunga am luat 8-}

_________________
Imagine
http://jurnaldespreiubire.blogspot.com/


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Feb 04, 2011 12:40 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute IV 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
io n-am preferinta la o culoare anume, insa clar nu ma opresc [doar] la roz.... :D

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Feb 04, 2011 12:54 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute IV 
Neconectat

Membru din: Lun Feb 16, 2009 11:32 am
Mesaje: 1750
Site web: http://diatea.blogspot.com/
Localitate: Alba Iulia
Paturicile fetelor au fost una portocaliu cu galben si una albastru cu alb (caruciorul crem cu un albastru f inchis) :D

Urasc rozul, n-am luat absolut nimic roz in primii 3 ani de viata, am mai primit cateva haine.
Acu recuperez; Diana a dat la gradinita in grupa mica de Alina, mare fan roz. Si de atunci incolo cumpara Ade fustite si pantaloni roz, bluze roz, Barbie... tot tacamul. Parca de cand a inceput 6 ani o mai da si pe alte culori, ca-s faine si alea; nu mi-a mai comentat la bluze albe/mov...

Noroc ca Teodora e pe galben si portocaliu axata, dar ei ii iau mult mai rar haine, ca are de la sora-sa. ROZ, da!!!

Asa ca puschi pe limba, cumpara ce vrei tu si obisnuieste-te cu ideea ca vor creste si e f posibil sa vrea ... roz X-(

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Feb 04, 2011 1:17 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute IV 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
o dar pe mine nu ma deranjeaza sa vrea ea roz. cand o fi in stare sa aleaga.
pe mine ma deranjeaza stereotipurile impuse de altii, daca e fata sa o imbracam in roz. 8-}

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Feb 04, 2011 1:28 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute IV 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
dap prevad distractii pe masura :)) numa ce zicea S aseara ca abia asteapta sa contruiasca castele si sa puna trenuri pe roate cu ea.... :)

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Feb 04, 2011 1:38 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute IV 
Neconectat

Membru din: Lun Feb 16, 2009 11:32 am
Mesaje: 1750
Site web: http://diatea.blogspot.com/
Localitate: Alba Iulia
soricel scrie:
dap prevad distractii pe masura :)) numa ce zicea S aseara ca abia asteapta sa contruiasca castele si sa puna trenuri pe roate cu ea.... :)


Uite ce-a facut Nel sambata dimineata cu ele:
Imagine

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Feb 04, 2011 2:27 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute IV 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
fainnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn :x

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Feb 04, 2011 6:52 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute IV 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
io merg pe principiul, daca io m-am catarat prin toti copacii vecinilor, mi-am facut vant pe o scandura de pe casa cu varu-meu agatat de mine si cu cate o batista alba fluturanda in mana [ca aveam avion pacifist] , daca am plecat de acasa la 7 ani in expeditie o zi si aproape o noapte, daca i-am dat cu piatra in dinti unui bataus ca s-o luat de varu'meu mai mic. daca mergeam in drumetii cu bunicu in padure si faceam focul, cortul, alergam dupa vaci sa le iau laptele ca mi-era foame etc etc nu vad de ce fata mea nu le-ar face si ea. :D

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Feb 04, 2011 7:50 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute IV 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Mai 19, 2008 7:23 pm
Mesaje: 672
Yahoo Messenger: juliajucarii
Localitate: Reisenberg
Tell all that to your husband :D ...sau el e tot intr-o urechiusa ca tine?(impresia mea despre Englishmen e totusi putin diferita de scenariul cu scandura de pe casa :D )

In alta ordine de idei,pupam si noi cu drag burtica aventuriera! :-*


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Feb 05, 2011 12:30 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute IV 
Neconectat

Membru din: Joi Mar 25, 2010 8:38 pm
Mesaje: 442
soricel scrie:
io merg pe principiul, daca io m-am catarat prin toti copacii vecinilor, mi-am facut vant pe o scandura de pe casa cu varu-meu agatat de mine si cu cate o batista alba fluturanda in mana [ca aveam avion pacifist] , daca am plecat de acasa la 7 ani in expeditie o zi si aproape o noapte, daca i-am dat cu piatra in dinti unui bataus ca s-o luat de varu'meu mai mic. daca mergeam in drumetii cu bunicu in padure si faceam focul, cortul, alergam dupa vaci sa le iau laptele ca mi-era foame etc etc nu vad de ce fata mea nu le-ar face si ea. :D


:d n-am mai trecut de muult pe aici... dar asta daaa, ma unge pe inima :D

sa-ti traiasca "printesa roz" :)) asa, in viziunea ta, ca e mai bine :D

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 297 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România