attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 12:00 pm

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 51 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Mar Oct 30, 2012 5:49 pm        Subiectul mesajului: Colțul rușinii 
Neconectat
moderatoru'-cu-toporu'
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 7:45 pm
Mesaje: 1847
Site web: http://jurnal-pe-pinza.blogspot.com/
Localitate: Toronto
Ian vedeți și voi de ce-i în stare o-nvățătoare din București: Invatatoarea - reloaded.

_________________
Imagine Imagine&Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Oct 31, 2012 10:24 am        Subiectul mesajului: Re: Colțul rușinii 
Neconectat

Membru din: Joi Sep 02, 2010 10:00 am
Mesaje: 1056
mi s-a facut fizic rau....

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Oct 31, 2012 11:04 am        Subiectul mesajului: Re: Colțul rușinii 
Neconectat

Membru din: Lun Feb 16, 2009 11:32 am
Mesaje: 1750
Site web: http://diatea.blogspot.com/
Localitate: Alba Iulia
GROAZNIC!!! N-am reusit sa ma uit pana la capat.

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Oct 31, 2012 11:12 am        Subiectul mesajului: Re: Colțul rușinii 
Neconectat

Membru din: Joi Sep 02, 2010 10:00 am
Mesaje: 1056
la fel si eu...
am totusi o intrebare.... in astia 40 de ani de "predat" nici un parinte nu s-a prins? Nici macar unul???

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Oct 31, 2012 12:41 pm        Subiectul mesajului: Re: Colțul rușinii 
Neconectat

Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:18 pm
Mesaje: 1607
Localitate: Bucuresti
Pe site-ul realitatea parca e comentariul unei fete de 20 de ani care a avut-o invat pe ... Nu stiu cum s-o numesc >:) ... Trist tare ce povesteste cum o afecteaza inca interactiunea cu >:)

_________________
Dodo si puii Sasha Theodor si Patrick Christian
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Oct 31, 2012 1:00 pm        Subiectul mesajului: Re: Colțul rușinii 
Neconectat

Membru din: Joi Sep 02, 2010 10:00 am
Mesaje: 1056
pai om nu mai esti dupa 4 ani cu ... nu stiu cum sa-i zic.

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Oct 31, 2012 2:44 pm        Subiectul mesajului: Re: Colțul rușinii 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Iun 11, 2011 4:40 pm
Mesaje: 325
Site web: http://maruntisuri-aiurite.blogspot.ro/
Localitate: Bucuresti
vai mie...pai lui fi-miu ce-i facea asta?
nu e posibil asa ceva ORIBILA
seamana un pic cu educatoarea care a avut-o el la gradi :plang: :plang: :plang:

nu am putut sa ma uit deloc pana la capat :tristuc:

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Oct 31, 2012 3:12 pm        Subiectul mesajului: Re: Colțul rușinii 
Neconectat

Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:18 pm
Mesaje: 1607
Localitate: Bucuresti
http://b365.realitatea.net/una-dintre-c ... 84244.html

familia ei considera ca a fost calomniata

_________________
Dodo si puii Sasha Theodor si Patrick Christian
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Oct 31, 2012 3:26 pm        Subiectul mesajului: Re: Colțul rușinii 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
ce animala X-(

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Oct 31, 2012 3:52 pm        Subiectul mesajului: Re: Colțul rușinii 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:41 pm
Mesaje: 2495
Localitate: pe frontul de vest:)
dodosasha scrie:
http://b365.realitatea.net/una-dintre-cele-mai-apreciate-invatatoare-din-capitala-acuzata-de-violenta-de-parinti_184244.html

familia ei considera ca a fost calomniata
da, da, sigur, ce sa spun, astia nu stiu ce inseamna a calomnia!

eu ma tem ca sunt multe ca dansa, multe... :(

_________________
Imagine
http://jurnaldespreiubire.blogspot.com/


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Oct 31, 2012 4:44 pm        Subiectul mesajului: Re: Colțul rușinii 
Neconectat

Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:18 pm
Mesaje: 1607
Localitate: Bucuresti
pai si familia-i ca ea ...
si da, asta e partea grava, sigur mai sunt...

_________________
Dodo si puii Sasha Theodor si Patrick Christian
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Oct 31, 2012 5:23 pm        Subiectul mesajului: Re: Colțul rușinii 
Neconectat
moderatoru'-cu-toporu'
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 7:45 pm
Mesaje: 1847
Site web: http://jurnal-pe-pinza.blogspot.com/
Localitate: Toronto
Deși nu mi-s deloc fan al spionajului de orice fel, mai c-aș face rabat la repulsia care o am față de astfel de metode și mi-aș dota copilul cu un „pix cu memorie” dac-ar fi să-l trimit la școală (grădiniță) și aș avea cea mai mică suspiciune că nu-i coșeră treaba acolo. Pur și simplu, aș fi curios să aud cu propriile-mi urechi ce se-ntâmplă-n clasă -- iar dacă lucrurile ar fi okay aș distruge înregistrarea și nimeni n-ar avea nimic de pătimit de pe urma ei.

Nu pot decât să bănui că dacă așa o practică ar deveni cât de cât răspândită atunci probabil că multe cazuri ca cel despre care se discută acilea ar ieși la iveală. Cel puțin sunt sigur că aș fi avut vreo câteva astfel de-nregistrări eu însumi, dac-ar fi fost să le fac pe vremea când mergeam la școli...

_________________
Imagine Imagine&Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Oct 31, 2012 6:01 pm        Subiectul mesajului: Re: Colțul rușinii 
Neconectat

Membru din: Joi Sep 02, 2010 10:00 am
Mesaje: 1056
pai de asta am intrebat si eu, cum de a scapat pana acum? Sunt copii care sigur repeta acasa cuvinte sau imit comportamentul femeii, la varsta lor sigur pot povesti ... Nici unui parinte nu i-a dat prin cap sa o ...ingroape?

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Oct 31, 2012 6:11 pm        Subiectul mesajului: Re: Colțul rușinii 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:41 pm
Mesaje: 2495
Localitate: pe frontul de vest:)
amoga scrie:
Deși nu mi-s deloc fan al spionajului de orice fel, mai c-aș face rabat la repulsia care o am față de astfel de metode și mi-aș dota copilul cu un „pix cu memorie” dac-ar fi să-l trimit la școală (grădiniță) și aș avea cea mai mică suspiciune că nu-i coșeră treaba acolo. Pur și simplu, aș fi curios să aud cu propriile-mi urechi ce se-ntâmplă-n clasă -- iar dacă lucrurile ar fi okay aș distruge înregistrarea și nimeni n-ar avea nimic de pătimit de pe urma ei.

Nu pot decât să bănui că dacă așa o practică ar deveni cât de cât răspândită atunci probabil că multe cazuri ca cel despre care se discută acilea ar ieși la iveală. Cel puțin sunt sigur că aș fi avut vreo câteva astfel de-nregistrări eu însumi, dac-ar fi fost să le fac pe vremea când mergeam la școli...

Eu nici n-am stiut ca exista asa ceva...

Dar, din postura parintelui, am in mod sigur aceeasi dorinta, sa stiu ce se intampla. Pt ca la noi in scoala sunt sigura ca este un caz care ar soca la fel de mult ca doamna aceasta...ma mir, tot asa ca e-alice, ca nu se gandeste nimeni sa faca asta. Bine, sunt si parinti care aproba atitudinea, dar aceia sunt minoritatea totusi....Am senzatia ca asa tare a imprimat frica in ei incat nici nu indraznesc sa se gandeasca la asa ceva...

_________________
Imagine
http://jurnaldespreiubire.blogspot.com/


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Oct 31, 2012 6:15 pm        Subiectul mesajului: Re: Colțul rușinii 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
treaba buna e ca poate, uite asa cu un Cancan cu cate o poveste de asta se mai scutura sistemul de asa specimene.
varu'meu a avut o profesoara de franceza care l-a terorizat cumplit, ii dadea cu inelul in cap si-l ridica in picioare la tabla de perciuni, cumplit. :tristuc: si acum il apuca tremuratul cand aude ceva in franceza. a dat nas in nas cu ea dupa ani de zile si i s-a postat in fata amintindu-i ca e un fost elev si spre surprinderea ei i-a spus cat de ticaloasa a fost si cat de mult l-a afectat pe el, si pe altii, comportamentul ei. si ne povestea apoi , cand a vazut-o asa batrana si slaba si tremuranda din toate incheieturile, ca i s-a facut mila de ea.

_________________
Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 51 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România