attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Vin Mar 29, 2024 7:40 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 72 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Mar Feb 22, 2011 7:13 pm        Subiectul mesajului: Re: co-sleeping pana cand? 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 26, 2011 5:50 pm
Mesaje: 1010
Yahoo Messenger: floilasc
Localitate: Bucuresti
Julia scrie:
M-am obsinuit cu ei in brate,ca maimuta cu puii atarnati de ea.In mod ...hmm,normal,cochet,as tinde sa ma plang,ca e mult,ca e greu samd,insa in modul meu normal de acum...ma bucur de ei,ii sorb din privire,imi dau seama ca traim niste vremuri asa de bune,de pasnice...ne bucuram noi de noi,(mai) nimic nu ne tulbura echilibrul asta si parca as vrea sa spun "freeze!" muuultor momente pe care le traiesc cu ei,ca-s prea faine,unice!!
Viata merge mai departe,insa,si sper sa avem parte de asa momente si mai departe,de-a lungul cararii...

;) mumos spus :D

sasha doarme la mijloc din day one, iar acum ne trage de nas, pe rand, cand pe mami cand pe tati :P
si parca face cu randul cand doarme cu fata la noi, sa nu ne suparam :))
de dimi ii spuneam lui tati: nu-i asa ca nu poti sa descrii cat de mult il iubesti? :iubire1:

_________________
Imagine
Imagine
''I've learned that I still have a lot to learn. I've learned that people will forget what you said, people will forget what you
did, but people will never forget how you made them feel'' Maya Angelou


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Feb 23, 2011 9:50 pm        Subiectul mesajului: Re: co-sleeping pana cand? 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mar 02, 2008 11:56 am
Mesaje: 1072
Yahoo Messenger: emaria_sorescu@yahoo.com
Localitate: Romania
Julia :x ! Cunosc pacea aceasta!
cand mama merge la serviciu s-a ales praful de ea, si de rabdare si de tot, cel putin la mine asa este. Mi s-a luat si de alaptat. Uneori ma topesc, dar tot mai des au inceput sa ma usture sfarcurile. Uneori sunt asa obosita serara ca tot ce imi doresc e sa adorm, dar Matei are programul lui de supt pana adoarme. Daca pana in mai nu renunta, cred ca atunci va renunta - plec o saptamana din tara singurica. Sper sa nu fac o greseala.... :-S

Cristine, daca as banui ceva talente in profetie la tine, acum m-as duce sa comand patul. :) Oricum cred ca voi face pasul in curand.

_________________
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Feb 23, 2011 10:22 pm        Subiectul mesajului: Re: co-sleeping pana cand? 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 12:02 pm
Mesaje: 2019
Emi, imi place mult avatarul tau. :imbratisare2:

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Feb 23, 2011 10:54 pm        Subiectul mesajului: Re: co-sleeping pana cand? 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
Emi se va tine de cuvant pentru ca:
- va capata incredere vazand ca voi i-ati acordat credibilitate
- i-a placut lui si s-a gandit el ca acolo ar dormi singur

Cezara a zis ca la cinci ani nu o sa mai vrea tzitzi. Eu nu eram sigura, ea mi-a spus: Cee, nu crezi? De la cinci nu mai vreau tzitzi sda beau, doar sa o pup asa cateodata.

Asa ca poate se va mai cuibari la voi, dar eu cred ca va dormi acolo.

Acum sa nu ma bati daca nu o sa fie asa, dar eu asa am simtit citind ce a spus, simtit el. Copiii nu mint, iar daca nu va dormi inseamna ca nu a putut sa se tina de cuvant :)

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Feb 25, 2011 6:29 am        Subiectul mesajului: Re: co-sleeping pana cand? 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mar 02, 2008 11:56 am
Mesaje: 1072
Yahoo Messenger: emaria_sorescu@yahoo.com
Localitate: Romania
Multumesc, Somnorici! :imbratisare2:

Cristine, esti o draga! :imbratisare:

_________________
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Mar 03, 2011 10:26 am        Subiectul mesajului: Re: co-sleeping pana cand? 
Neconectat
colaboratoare

Membru din: Vin Ian 18, 2008 12:59 pm
Mesaje: 784
Localitate: Constanta
Emi, povesteam putin in urma(cu o pagina, dar si cu un an :P ) cum Vladimir a decis singur sa doarma in noul patut. Nu spun ca se poate generaliza, desigur, dar poate e modul ales de el pentru a se "desprinde".
Stiu, tu trebuie sa cantaresti si alte aspecte :D , dar e posibil.

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Mar 03, 2011 3:16 pm        Subiectul mesajului: Re: co-sleeping pana cand? 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
Cezara mea doarme singura in pat cat e tati plecat. In camera cu mine, dar patul nu lipit de al meu. Si azi noapte asa ce m.a apucat un dor, o intreb: vrei sa vii langa mine? Si eacica: biiine, stiam eu ca nu poti sormi fara mine :))
De multe ori primesc raspunsuri de felul asta de la ea ca uneori ma gandesc ca si alaptatul, si dorimutl imrepuna si multe altele constituie felul nostru de a ne...ca nu imi vine cuvantul... intr-un fel de a tine timpul in loc, ceva de genul asta.:(

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Mar 03, 2011 4:33 pm        Subiectul mesajului: Re: co-sleeping pana cand? 
Neconectat
colaboratoare

Membru din: Vin Ian 18, 2008 12:59 pm
Mesaje: 784
Localitate: Constanta
Si Vladimir, cand doreste, e binevenit in patul familial :D Se intampla rar, totusi. Uneori ne cere langa el, in patul lui. Si asta rar. Cel mai des dimineata, dupa trezirea de pipi, suntem gramada intr-un pat si mai atipim printre pupaturi.

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mar 04, 2011 12:21 pm        Subiectul mesajului: Re: co-sleeping pana cand? 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mar 02, 2008 11:56 am
Mesaje: 1072
Yahoo Messenger: emaria_sorescu@yahoo.com
Localitate: Romania
Cris, am citit! Chiar ma gandeam, unde nu da norocul asta peste mine!?!

Cristine, dulce puiut ai! Ce sigura e ea pe dragostea mamei!

_________________
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mar 04, 2011 1:17 pm        Subiectul mesajului: Re: co-sleeping pana cand? 
Neconectat

Membru din: Lun Feb 16, 2009 11:32 am
Mesaje: 1750
Site web: http://diatea.blogspot.com/
Localitate: Alba Iulia
Noi inca dormim in 4.
A avut diana o tentativa iarna aceasta, insa in timpul noptii s-a pus sa planga ca vrea cu noi, desi ii spusesem de cu seara ca poate veni oricand inapoi. Alaltaseara, intr-un moment de guguleala in pat, mi-a spus ca seara aceea cand a dormit singura a fost cea mai groaznica noapte a ei...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mar 04, 2011 2:14 pm        Subiectul mesajului: Re: co-sleeping pana cand? 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
Emi, mersi, e atat de bunutza. Of, cateodata cred ca nu ii arat cum trebuie ca o iubesc. Aseara ii era dor de tati si cica vrea sa doarma cu mine ca asa simte ca parca ar fi langa tati.

Adelia, ce frumos. Mititica. Vezi? Cand isi deschid asa sufletelul lor, cum sa ii trimiti in camera lor?

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Mar 06, 2011 8:06 am        Subiectul mesajului: Re: co-sleeping pana cand? 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mar 02, 2008 11:56 am
Mesaje: 1072
Yahoo Messenger: emaria_sorescu@yahoo.com
Localitate: Romania
Ce impresionant!
Si totusi taaaaare as vrea sa mai dorm si singura... Durerile de spate cu care ma trezesc de n ori pe noapte si ma chinuie si dimineata sun terbile. Ma vaiet si eu, ca nu sunt hotarata sa iau masuri radicale. :)

_________________
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 72 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România