attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 11:47 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 69 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Vin Mar 02, 2012 4:24 pm        Subiectul mesajului: Re: ce ne facem cu... tati? 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
copiii eu numia dupa ce a fost galusca destul de robusta i-am pus unul langa altul
in rest io in mijloc, cum se catara unul stiam si aveam grija sa nu dea peste celalat...

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mar 02, 2012 6:01 pm        Subiectul mesajului: Re: ce ne facem cu... tati? 
Neconectat

Membru din: Joi Mar 25, 2010 8:38 pm
Mesaje: 442
aaa, clar nu unul langa altul... dar, oare, ajunge? :)) cris are un somn fff agitat, iar eu m-am obisnuit sa ma "mulez" dupa el in somn... sper ca, dupa ce nasc, sa-mi recapat simturile "treze"

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mar 02, 2012 7:20 pm        Subiectul mesajului: Re: ce ne facem cu... tati? 
Neconectat

Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:18 pm
Mesaje: 1607
Localitate: Bucuresti
Ilinca, pe pag 4 a pus andreia un link cu un patut super simpatic.
uite il repet eu http://www.clubafaceri.ro/45096/patut-a ... 25031.html, poate te inspira ;)

_________________
Dodo si puii Sasha Theodor si Patrick Christian
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 03, 2012 9:08 am        Subiectul mesajului: Re: ce ne facem cu... tati? 
Neconectat

Membru din: Sâm Feb 25, 2012 8:57 am
Mesaje: 64
Localitate: București
ilinca, mai e si varianta asta:
http://pernedealaptat.ro/index.php?rout ... duct_id=92
mie mi s-a parut cam piperat pretul. basca ca e din plastic, o fi el patentat de cosleeping, dar...

cred ca cea mai buna varianta este sa faci un patut pe comanda - iesi si mai bine la bani si il faci pe dimensiunile potrivite (ma gandesc la inaltimea patului mare). La noi, patul are o rama de cativa centrimetri si ar trebui ca salteaua patutului sa se sprijine pe rama, astfel incat sa fie lipita de salteaua mare.

noi nu ne-am decis inca ce/cum sa facem. oricum exersam cam o data la doua saptamani dormitul impreuna pentru ca suntem plimbareti :) iar patutul de voiaj l-am intepenit la buni acasa.

_________________
Andreia
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 03, 2012 9:39 am        Subiectul mesajului: Re: ce ne facem cu... tati? 
Neconectat

Membru din: Joi Mar 25, 2010 8:38 pm
Mesaje: 442
dodo, andreia, ms! la noi faza e ca, din momentele in care cris avea un somn f agitat (FOARTE, spre somnambulism, il gaseam in fata sii pe parchet sau pe sub calorifer), am desfiintat de tot patul mare :)) si dormim pe saltea, jos. nu stiu daca pana vine baby mic am curajul sa revin la pat, chiar daca asta mare s-a mai linistit cu somnul nitel...

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 03, 2012 10:00 am        Subiectul mesajului: Re: ce ne facem cu... tati? 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 12:02 pm
Mesaje: 2019
Off topic: Ilinca, nepotica mea dormea cam la fel (avea tot vreo 2-3 ani), o gaseau parintii in diverse locuri de prin casa dormind tun. A primit niste buline homeopate si somnul ei a devenit mult mai linistit, fara episoade de somnambulism. Zic ca poate va ajuta. :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 03, 2012 10:09 am        Subiectul mesajului: Re: ce ne facem cu... tati? 
Neconectat

Membru din: Joi Mar 25, 2010 8:38 pm
Mesaje: 442
pai si noi suntem (venic) sub tratament hmeopat... el e asa pt ca e alergic (la proteina din laptele de vaca si eu sunt sigura ca inca la ceva, eva ce nu identifica, ca sa exclud) si are colici :( am facut nu stiu cate tratam homeopate si abia acu am dat de unul care (sper sa nu fie coincidenta si) sa aiba efect cat de cat. ms mult! :kiss:

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 03, 2012 11:58 am        Subiectul mesajului: Re: ce ne facem cu... tati? 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:41 pm
Mesaje: 2495
Localitate: pe frontul de vest:)
somnorici scrie:
Off topic: Ilinca, nepotica mea dormea cam la fel (avea tot vreo 2-3 ani), o gaseau parintii in diverse locuri de prin casa dormind tun. A primit niste buline homeopate si somnul ei a devenit mult mai linistit, fara episoade de somnambulism. Zic ca poate va ajuta. :)

cred ca ma ajuta pe mine offtopicul asta. si domnita mea are un somn agitat, da mult din picioare cand se treyeste noaptea, se rasuceste pe toate partile, frecvent ajung sa o culeg din marginea patului, cu capul fix unde/s picioarele mele, asta daca n/o culeg direct de jos :-S

si chiar m-am gandit, sa nu fie vreo solutie impotriva acestui aspect? insa fiind o fire foarte activa, energica (si mi-am dat seama vazand-o si cu alti copii, a mea e aia care nu oboseste niciodata in timp ce altii se cer acasa rupti de oboseala :D ) nu am cautat vreun motiv, am zis ca asa e ea...totusi, unele nopti sunt chiar grele...

_________________
Imagine
http://jurnaldespreiubire.blogspot.com/


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Mar 05, 2012 3:58 pm        Subiectul mesajului: Re: ce ne facem cu... tati? 
Neconectat

Membru din: Mar Mar 04, 2008 7:59 am
Mesaje: 1620
Site web: http://babystuff.ro
Localitate: Over the Rainbow
mira scrie:
si chiar m-am gandit, sa nu fie vreo solutie impotriva acestui aspect? insa fiind o fire foarte activa, energica (si mi-am dat seama vazand-o si cu alti copii, a mea e aia care nu oboseste niciodata in timp ce altii se cer acasa rupti de oboseala :D ) nu am cautat vreun motiv, am zis ca asa e ea...totusi, unele nopti sunt chiar grele...



asta imi aminteste de doua faze recente cand m-am trezit buimaca din cauza foielii fiica-mii, pun mana pe ea si simt o bucata mai rece :ranjet1: si dau s-o-nvelesc la care ea "vezi ca ma acoperi pe fatza", ca era cu picioarele pe perna si capul la picioare :))


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 69 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România