attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 10:50 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Vin Dec 12, 2008 5:49 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Vin Ian 18, 2008 4:45 pm
Mesaje: 1169
Yahoo Messenger: neacsu_ac
Localitate: Cluj Napoca
no, m-ai intimidat :>
nu ca n-ai fi facut asta demult si pe mai multe planuri :)
Cu Stefan am renuntat la pampersi de la 3luni ziua si 5-6 luni noaptea, daaaar face pisu pe el cat vrea. N-am mers mult pe semnale, mai mult pe timp (dupa somn, dupa papa...) si nu-s deloc atenta la el, exagerat de non-child-centered... asa ca uite ce patesc... ce ziceam mai sus...
Cu Eliza, ca sa nu-i strice total somnul taticului, o pun eu pe olita noaptea cand ma culc.. de ce am zis de tatic, ca daca facea noaptea, eu eram cu tzatza-n gura la Stefan si ramanea in sarcina lui Adi s-o schimbe si sa puna prosop, sarcina indeplinita cu mare drag, dar in caz de oboseala mare, si cu bombaneli la adresa mea si-a EC-ului meu...

_________________
Claudia,
mamica pentru
Imagine
si
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Dec 14, 2008 10:08 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 4:33 pm
Mesaje: 2362
Site web: http://www.sling.ro, www.poarta-ma.blogspot.com
Localitate: bucuresti
rox scrie:
Scapa putin, cat sa ude chilotul si sa vrea sa fie schimbat (normal!).
Am observat ca atunci cand e prea ocupat sau cand are emotii (de ex. venirea in vizita a cuiva).
Se intampla si inainte dar f rar, acum mi se pare prea des :)
si d. sa zic de vreo 4 ori in ultimle 2 sapt. de la agitatie, schimbare de mediu, slatina-buc...cred...


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Dec 16, 2008 8:20 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Mar Mai 27, 2008 9:26 am
Mesaje: 128
Site web: http://wwwl.marillys.blogspot.com/
Yahoo Messenger: adriana_contiu
Localitate: Bucuresti
Offf ..marea majoritate vb numai de copiii mari. Tudor a inceput sa faca de la o luna caca la olita, tot cu pampers l-am tinut pentru ca cu pipi nu reuseam eu sa-l duc sa faca.Asa ca din vara am sa incerc sa-l las sa faca si pipi la olita.
am avut o perioada in care totul a decurs foarte bine incat nu-mi venea sa cred dar am avut eu o perioada in care am fost foarte stresata si am uitat sa-l mai pun la olita cateva zile la rand.apoi dupa ce am inceput sa-l pun iar la olita de cat se straduia vomita tot ce a mancat dar facea si caca in cele din urma. Am facut iar o pauza pentru ca au venit iar niste zile stresante si de atunci nu mai face la olita pentru ca nu-mi mai da nici un semn. In ultimele zile cand il aud ca incepe sa impinga (se screme intr-un anumit fel) il iau si merg cu el la olitza, dar o parte face in pampers si daca mai are ce face si in olitza... daca nu, nu.
Ati avut si voi momente de genul asta, ce ati facut, cum au trecut? :tristuc:

_________________
Tudor 30.09.2008


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Dec 16, 2008 9:19 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Vin Ian 18, 2008 4:45 pm
Mesaje: 1169
Yahoo Messenger: neacsu_ac
Localitate: Cluj Napoca
Am pastrat pampersii pana pe la 2 luni jumate - ziua, cand scaunele s-au rarit; iar pentru pisu am folosit scutece de panza - ne-au invatat la cursurile de gravide cum sa impaturim un dreptunghi, in asa fel incat sa vina intre picioare o parte impaturita in mai multe straturi...iar cum ei fac relativ putin cand sunt mici, de-abea ajungea ceva pana la pantalon.

Semnalul la Stefan era plansul.. a si aveam si ceva timing - la trezire, dupa supt, daca nu adormea imediat...

_________________
Claudia,

mamica pentru

Imagine

si

Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România