attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 11:54 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Sâm Ian 10, 2009 7:49 pm        Subiectul mesajului: Cum sa o conving sa stea pe olita/wc? 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Mai 19, 2008 7:23 pm
Mesaje: 672
Yahoo Messenger: juliajucarii
Localitate: Reisenberg
Fetita mea e mare,are putin peste un an si opt luni,comunicam despre subiectul cu pricina,adica imi spune inainte ca urmeaza sa faca kk,imi arata olita,se aseaza imbracata pe olita si...face acolo,insa in scutec.Daca o conving sa o dezbrac pt a face pe olita sau wc(am incercat ambele variante),se sperie si urla de nu-i adevarat.
Iarasi,am incercat sa o las fara pampers si a spus,saracuta,ca urmeaza sa faca treaba mare,sotul era concentrat pe stiri la PC,claaar ca nu a auzit,ca barbatii cica nu-s multitask,ca noi :D ,asa ca a produs sarah un kk de toata frumusetea pe covor,dupa care tot eu am primit morala serioasa(eu,care gateam,nu care citeam stiri si stateam cu copiii in casa) ca a murdarit copchilul covorul...Ghici cine a strans mess-ul?Nu el,desigur.

Ce sa ma fac acum?Cum sa o conving,sa o obisnuiesc sa stea cu fundicul gol pe olita?

Partea nostima e ca,de cate ori trebuie sa schimb scutecul lui Mark,imi aduce olita,sa-l asez pe el sa faca acolo. :turteste:


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Ian 10, 2009 10:39 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mar 02, 2008 11:56 am
Mesaje: 1072
Yahoo Messenger: emaria_sorescu@yahoo.com
Localitate: Romania
BUna, Julia!
Eu cred ca totusi trebuie renuntat la pampers. Daca sta mereu fara pampers, va sta si la olita. Inarmează-te cu rabdare.

_________________
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Ian 11, 2009 10:38 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
eu as uita total sa-i scot ei pampersul si i l-as scoate lui Mark
as incepe EC cu el, iar ea ar fi libera sa va observe
si tare sunt inclinata sa cred ca asa v-ar copia!

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Apr 11, 2009 12:04 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat
cartonas rosu
cartonas rosu
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mar 29, 2009 9:32 pm
Mesaje: 844
Andreina scrie:
eu as uita total sa-i scot ei pampersul si i l-as scoate lui Mark
as incepe EC cu el, iar ea ar fi libera sa va observe
si tare sunt inclinata sa cred ca asa v-ar copia!

Asta a fost primul meu gand.

Julia, ce vesti ai de pe frontul din dos?

_________________
SpurNatur - Purtati-va bine (cu) bebelusii


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Apr 11, 2009 9:39 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat
cartonas rosu
cartonas rosu

Membru din: Joi Feb 26, 2009 7:09 pm
Mesaje: 789
Sandra scrie:
Julia, ce vesti ai de pe frontul din dos?

:)) =))

_________________
"a-i da voie unui copil sa stie cine este, in toate situatiile de viata, in prezenta oricarui adult, iata miza educatiei"
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Apr 11, 2009 11:41 am        Subiectul mesajului: Re: Cum sa o conving sa stea pe olita/wc? 
Neconectat

Membru din: Sâm Sep 13, 2008 2:25 pm
Mesaje: 250
Julia scrie:
Fetita mea e mare,are putin peste un an si opt luni,comunicam despre subiectul cu pricina,adica imi spune inainte ca urmeaza sa faca kk,imi arata olita,se aseaza imbracata pe olita si...face acolo,insa in scutec.Daca o conving sa o dezbrac pt a face pe olita sau wc(am incercat ambele variante),se sperie si urla de nu-i adevarat.
Iarasi,am incercat sa o las fara pampers si a spus,saracuta,ca urmeaza sa faca treaba mare,sotul era concentrat pe stiri la PC,claaar ca nu a auzit,ca barbatii cica nu-s multitask,ca noi :D ,asa ca a produs sarah un kk de toata frumusetea pe covor,dupa care tot eu am primit morala serioasa(eu,care gateam,nu care citeam stiri si stateam cu copiii in casa) ca a murdarit copchilul covorul...Ghici cine a strans mess-ul?Nu el,desigur.

Ce sa ma fac acum?Cum sa o conving,sa o obisnuiesc sa stea cu fundicul gol pe olita?

Partea nostima e ca,de cate ori trebuie sa schimb scutecul lui Mark,imi aduce olita,sa-l asez pe el sa faca acolo. :turteste:


tocmai am scris un mesaj care s-a duc probabil intr-un black hole.
spuneam ca si kka ala este foarte personal :) fetita mea intra in panica cand il vedea ducandu-se in wc. pe olita era ok, ca-l vedea acolo prezent, dar pe wc aveam parte de asa ceva; "its mine mine mine, i dont want it to go" lol.
am inceput cu pipi; olita in cada, dusu curgand, apoi o vreme am mers amandoua la toaleta pt toate nr. dar in general olita a fost omniprezenta o vreme :)


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România