attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Vin Mar 29, 2024 7:33 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Joi Mar 18, 2010 7:17 pm        Subiectul mesajului: Re: proprietatile fructelor 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Mar 01, 2010 9:28 am
Mesaje: 93
Localitate: Israel
da de baut pe toata ziua poti face suc dar uite eu am lasat sucul de morcov pana a doua zi la frigider si cand am vrut sa-l beau mi-a venit sa vomit X-( ,era asa lipicios si se intindea nu stiu cum si se lasa la fund ce e mai gros din el si are gust tare nasol daca nu e baut rapid,cel putin mie nu mi-a placut si de atunci nu l-am mai lasat pt a doua zi,cum l-am facut l-am si dat pe gat.
parerea mea e ca sucurile de fructe si de legume sa fie baute in acelasi timp sau pe parcursul zilei,cel mai gustos si mai sanatos
uite cand vorbeam noi de sucul de broccoli,a mancat fata dar i-am lasat si pt a doua zi si crede-ma ca l-am gustat,parca era putin intepator si amarui si l-am tinut inchis ermetic si l-am aruncat,n-am mai avut ce face cu el,asa ca trage si tu singura concluzia
te pupic

_________________
carmenusapusa

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Mar 18, 2010 7:56 pm        Subiectul mesajului: Re: proprietatile fructelor 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
da, drept e ca prefer fructul ca atare in loc de suc. voiam sa fac suc ca sa il bea in loc... de alte sucuri cumparate, acum ca vine caldura. noi bem apa, ceai, mai o limonada... ma gandeam insa sa fie si sucuri.

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mar 19, 2010 12:57 pm        Subiectul mesajului: Re: proprietatile fructelor 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Mar 01, 2010 9:28 am
Mesaje: 93
Localitate: Israel
intr-adevar e mult mai sanatos fructul ca atare decat sucul din el,dar uite noi bem f rar sucuri din comert,prefer sa fac acasa zilnic din fructe si legume si sa-l am pe-o zi intreaga
si chiar cand iesim undeva,la un bar sau terasa tot sucuri proaspat facute cer si crede-ma ca nu pun nimic in ele,mi le aduc cu tot cu pulpa ramasa,asa le cer eu ca sa fiu sigura ;)
iar fructe nu mai zic....nu e zi in care sa nu mancam macar 4-5 din orice avem prin casa
anul asta am intrecut masura cu capsunile,mancam seara de seara,si curmale crude galbene nu uscate
mie imi plac f mult fructele exotice gen fructul pasiunii(maracuja),licii,ananas,curmale,ischidenia(nu stiu cum se spune pe romana si nici pe engleza),anona,smochinele.....dupa toate balesc numai cand le pronunt numele :D

_________________
carmenusapusa

Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România