attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Vin Mar 29, 2024 2:26 pm

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 46 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Mar Iul 08, 2008 10:23 am        Subiectul mesajului: noi decizii administrative 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
si incep prin a spune ca exista un subforum "galeria capodoperelor" unde sunt prezenti copiii nostri prin fotografie
si prudenta ma impinge sa vreau sa restrang accesul la acest subforum, care va fi rezervat doar celor pe care ii cunoastem, in care avem incredere, chiar nefiind ei cu orientarea Ap
initial am stabilit o regula, la 10 mesaje postate sa se aiba si accesul la acest subforum, dar recent am vazut ca exista persoane care posteaza cele 10 mesaje fara ca mie sa-mi rezulte ca pot sa le acord posibilitatea de-a viziona acest subforum
si am hotarat ca accesul in paralel cu cele 10 mesaje minime va fi conditionat si de acceptul nostru direct, accept care se va putea obtine ca urmare a unei cereri facute mie personal (in timp dupa ce am sa ma inteleg cu ele am sa mai numesc cateva fete) sau in cadrul subforumului "prezentare"
aceasta cerere va trebui sa fie insotita de o prezentare din care sa-mi rezulte ca persoana este demna de incredere (adica ori ca o cunosc eu de pe un alt forum, ori ca o cunoaste diana, ioana, christa, noe, cris, etc (fete in care eu am incredere) ori ca n-o cunoaste nimeni, dar poate sa fac dovada ca e mama sau in asteptarea unui copil, etc)
si astfel daca vor fi persoane care vor constata ca dupa 11 mesaje scrise tot nu au accesul la acest subforum "galeria..." rog sa ma contacteze sau s-o contacteze pe Christa (admin)


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Iul 08, 2008 10:28 am        Subiectul mesajului: Re: noi decizii administrative 
Neconectat
Sefa=Christa
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:16 am
Mesaje: 1439
gazzella scrie:
si am hotarat ca accesul in paralel cu cele 10 mesaje minime va fi conditionat si de acceptul nostru direct, accept care se va putea obtine ca urmare a unei cereri facute mie personal (in timp dupa ce am sa ma inteleg cu ele am sa mai numesc cateva fete) bsau in cadrul subforumului "prezentare"


Asta e cam complicat, adica atunci poti scoate delimitarea celor 10 mesaje, si sa iti spun si de ce: daca vrei sa faci asta cu acceptul, atunci trebuie sa faci publica treaba aia cu cele 10 mesaje si cu posibilitatea acceptului, si cineva poate scrie putin alte mesaje decat "vai ce dulce" sau "la multi ani" sa ajunga la 10 mesaje ... atunci putem scoate delimitarea si conditionezi cu "cererea".

Plus ca eu la fiecare inregistrare noua trebuie sa trecem persoana respectiva MANUAL in grupul celor care deocamdata nu au voie sa vizioneze forumurile respective!


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Iul 08, 2008 10:30 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
ok, pare mai logic ce expui tu :)


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Iul 08, 2008 1:47 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
ok, am actualizat situatia
daca se intampla ca cineva din greseala mea sa nu poata sa acceseze "Galeria capodoperelor" rog sa-mi trimita mesaj in privat si remediez cat se poate de repede
in urma noilor modificari persoane chiar fara nicio postare au acces la aceste 2 subforumuri
sunt persoanele pe care le-am recunoscut ca si prietene/simple cunostinte
am recunoscut si cateva persoane cu nick-uri folosite pe DC
daca sunt chiar ele si nu vor sa posteze, dar vor sa vada "galeria..." sa-mi trimita mesaj in privat
se rezolva :)


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Iul 18, 2008 6:20 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
probabil asa imi veti cunoaste mai bine motivatiile
eu pozele cu copiii mei incep sa le sterg incet, dar sigur de pe alte forumuri, voi continua doar aici, in spatiu "galeria capodoperelor" unde accesul este limitat in baza unor reguli deja enuntate mai sus
http://mamiciperfecte.com/forum/viewtopic.php?t=1176

si o veste buna
am incarcat niste imagini cu copiii mei dezbracati (dar nu li se vedeau organele genitale) pe photobucket, imagini care mi-au fost la scurt timp scoase
deci eu merg in continuare cu photobucket, se pare ca au o echipa care canceleaza anumite poze, se autosesizeaza


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Iul 19, 2008 9:24 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mar 28, 2008 9:05 pm
Mesaje: 448
Site web: http://educatiedetranzitie.blogspot.com/
Localitate: Baia Mare (deocamdata)
pai eu am o intrebare: daca tot se posteaza pozele pe un site gen photobucket ce mai conteaza ca accesul aici pe site e restrictionat? cata lume acceseaza site-ul asta si cati sunt pe photobucket (in special din cei care nu am dori sa vada pozele respective)? adica... daca vrea un pedofil poze nu aici vine sa le caute.

eu nu prea incarc poze cu Andrei nicaieri. si nu musai din cauza pedofililor. poze cu el pe net sunt maximum vreo 20, in majoritatea nici nu prea se vede el ci mai mult se vede ce facea :D. atata vreme cat nu-i pot cere acordul... mi se pare o incalcare a intimitatii lui. chiar daca unii ma considera ciudata din cauza asta, parca ma simt mai bine asa... daca vreau sa arat cuiva poze cu el o fac in privat, daca mi se pare ca e cazul.

_________________
"Fiecare om are un orizont. Cand acesta se ingusteaza si devine infinit de mic el se transforma in punct si atunci omul zice: acesta este punctul meu de vedere!" David Hilbert

Imagine

http://educatiedetranzitie.blogspot.com/


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Iul 19, 2008 9:51 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
ananda, la photobucket exista o posibilitate de a-ti face albumul privat
deci nimeni nu are acces la albumul meu ci doar la acele poze pe care eu in mod cautat le postez
uite, asta-i albumul meu
http://s32.photobucket.com/albums/d36/ilandreina/
poti sa vizualizezi ceva?


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Iul 19, 2008 11:23 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Joi Apr 17, 2008 12:12 pm
Mesaje: 278
Yahoo Messenger: vilcearoxana
cum poti scoate pozele depe alte forumuri? ca si pe mine m-ar interesa...


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Iul 19, 2008 7:02 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
pai pe parinti.com clar nu ai cum sa-ti modifici postul (pe alte forumuri stiu ca poti sa-ti reeditezi mesajul)
deci numai daca le cancelezi de pe site-ul unde le-ai incarcat
sper


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Iul 20, 2008 2:24 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 04, 2008 11:25 am
Mesaje: 132
Site web: http://allynews.blogspot.com/
Yahoo Messenger: mayaerin
Localitate: Hong Kong
Foarte buna initiativa! si eu am toate albumele pe picasa private iar pe photobucket doar pozele pe care le-am pus pe forumuri si alese cu grija.

Am vazut ca pot accesa Galeria asa ca multumesc de incredere >:D<

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Iul 22, 2008 2:35 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Mai 19, 2008 7:23 pm
Mesaje: 672
Yahoo Messenger: juliajucarii
Localitate: Reisenberg
Ma alatur Fiannei,cu recunostinta de rigoare.Am petrecut o dupa-amiaza superba tot citind si admirand frumuseti de copii! (si de mamici...). >:D<
Curand ne alaturam si noi cu copilul(curand copiii) din dotare. :ranjet1:


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Aug 21, 2008 9:23 pm        Subiectul mesajului: Portrete in miscare si Galeria capodoperelor 
Neconectat
Sefa=Christa
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:16 am
Mesaje: 1439
Din cauza unor teste pe care le fac, e posibil ca cele doua subforumuri sa nu mai poata fi accesate (de toata lumea). Va rog sa aveti putina rabdare, multam. :)


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Aug 22, 2008 10:02 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
deci Christa a terminat testele si mi-a ramas mie sa introduc manual pe toti (in grupul Avansati) aceia care au postat la Portrete in miscare si Galeria capodoperelor
in plus am permis accesul la vizionarea acestor topicuri si unor persoane care n-au deschis topicuri in cadrul acestor subforumuri, dar pe care eu le cunosc si le apreciez
daca s-a intamplat sa uit pe cineva (sunt si eu blonda :D ) rog sa-mi trimita un mesaj in privat

e posibil ca accesand functiunea Grupuri sa se aiba informatii referitor la cine are acces la vizualizarea acestor subforumuri

eh, si amu hapt am rezolvat, practic accesul e limitat la un numar mic de persoane

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Aug 22, 2008 10:09 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 22, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2386
Site web: http://www.taraluihabarnam.blogspot.com
Yahoo Messenger: verdeorizontal
Localitate: Baia Mare
gazzella scrie:
(sunt si eu blonda :D )


=)) =)) =)) >:D<

_________________
Imagine
93
la drum


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Ian 12, 2009 3:06 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
Din seria mari gafe:

Acum aproximativ un an eram la inceput de drum, aveam forumul nou si cele care erau inscrise la acea ora erau doar o mana de mame. Si in mare masura, o parte din noi eram suspicioase, nu referitor la noi, ci referitor la o serie de utilizatori ai internetului care nu s-au dat inapoi in diverse circumstante in a imparti injective, ofense.
Nu cunosteam mare lucru despre setarile unui forum, mai mult intuiam, mergeam pe probe si s-a intamplat sa decidem o masura administrativa.
Va explic: forumul e construit pe mai multe planuri de acces, unul pur tehnic unde se decid culorile forumului, grafica, diversele setari, un altul dedicat exclusiv echipei care lucreaza la traducerea articolelor, corectarea, publicarea acestora; exista un subgrup si doar membri acestui subgrup au acces la pozele copiiilor nostri (noi decizii administrative), la relatari despre cotidianul lor, mai exista un subgrup al moderatorilor si doar membrii acestui grup au acces la acea sectiune a forumului unde se discuta probleme de moderare.
La aceasta forma finala (pana la acest punct) s-a ajuns si datorita diverselor incercari de a ne organiza, de a selecta, decide. Si nu-mi aduc aminte cu exactitate contextul, dar unele persoane au fost adaugate la un grup care se numea "suspecti" la acea data.
Ei, imediat dupa acea masura administrativa s-au inregistrat niste mailuri de protest pe care din nefericire doar azi le-am observat si eu si Christa.

Si pe aceasta cale imi cer scuze fata de cei ofensati.

Cu parere de rau,

Andreina

P.S. Intre timp am vorbit cu admin (Christa), care mi-a amintit ca grupul "suspecti" a fost creat in una din incercarile noastre de-a proteja "Galeria capodoperelor" si "Portrete in miscare".

Si tot intre timp mi-am adus aminte ca celor care mi-au scris in privat mesaj pe acest forum le-am explicat la acea ora cum s-au desfasurat lucrurile. Multora am activat accesul la acele sectiuni ale forumului ascunse in baza unei simple recunoasteri.
Ceva in genul:"Ah, tu esti Oana, mama lui Mihai si Georgica, fii binevenita!"

Si o ultima observatie, tot datorita citirii cu intarziere a mailurilor de protest am inteles ca efortul nostru a fost unul laudabil si chiar gresind cu o mare parte dintre voi, am reusit sa izolam o persoana care initial a fost banata accidental de pe acest forum, iar acum va fi banata la cererea mea explicita facuta adminei.
Se va recunoaste singura citindu-si mailul trimis. Eu despre ea imi aduc aminte cum a incercat pe situl parinti.com sa ma discrediteze intr-o maniera care m-a determinat sa-mi reevaluez atitudinea mea fata de ea, care initial a fost una de admiratie, respect.

"suspect!" de neinteresata probabil daca e sa ne luam dupa data ultimei vizite. Ma
intreb de fapt pt ce s-a anulat banul initial? sa dea bine la nr de membri? sau sa
fie cineva cu "constiinta" impacata?
Nu ma intereseaza un raspuns si cu atat mai putin nu va simt lipsa!
Va implor: BANATI-MA!


Un singur regret am vis-a-vis de aceasta persoana, ca nu am reusit sa-i indeplinesc doleanta la momentul la care a fost facuta

Adio, MaRiA!

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 46 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România