attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 10:14 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Lun Noi 23, 2009 12:00 pm        Subiectul mesajului: Copyright - Termeni si conditii 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177

Termeni şi condiţii

Informaţiile şi fotografiile prezentate pe acest site (www.attachmentparenting.ro) sunt protejate de legea dreptului de autor.

Utilizarea acestui site se face DOAR cu acceptarea acestei condiţii.

Autorul fiecărei imagini şi informaţii (articole, traduceri, etc) în parte, păstrează şi reţine toate drepturile, inclusiv cele conexe, integral, în calitate de autor.

Orice persoană care accesează, foloseşte, participă sau se bazează pe acest website ori pe informaţii, produse, servicii, evenimente sau concursuri conţinute sau disponibile pe acest website, o face pe propriul său risc.

Redactorii www.attachmentparenting.ro nu acceptă nici o răspundere în legătură cu website-ul www.attachmentparenting.ro, şi prin aceasta absolviţi www.attachmentparenting.ro de răspunderea în legătură cu orice pierdere, cheltuială, pretenţie sau prejudiciu, fie direct, indirect, special sau derivat, izvorât din orice informaţie, material sau conţinut aflat pe acest site, sau orice acţiuni ori tranzacţii rezultând din acestea, chiar dacă www.attachmentparenting.ro a cunoscut posibilitatea unei asemenea pierderi, cheltuieli, pretenţii sau prejudiciu.

Redactorii www.attachmentparenting.ro nu acceptă nici o răspundere în legătură cu website-ul www.attachmentparenting.ro, şi prin aceasta absolviţi redactorii www.attachmentparenting.ro de orice pierdere, cheltuială, pretenţie sau prejudiciu, fie direct, indirect, special sau derivat, izvorât din orice modificare, suspendare sau eliminare a unor informaţii, materiale sau conţinuturi incorecte prezentate în cadrul acestui site sau orice alt site la care se face referire.

Informaţiile, serviciile sau evenimentele prezentate pe acest website pot fi modificate fără o notificare prealabilă.

Conţinutul şi materialele acestui website, incluzând, fără restricţii, orice programe, imagini, texte, link-uri, grafică, clipuri audio sau fişiere audio-vizuale, mărci comerciale, embleme şi mărci înregistrate sunt protejate de lege, incluzând, fără restricţii, legea copyright-ului, legea patentelor şi mărcilor. Ele sunt sunt proprietatea autorilor menţionaţi în fiecare caz în parte, ai www.attachmentparenting.ro şi/sau a terţilor.

Orice folosire neautorizată, incluzând, fără restricţii, reproducerea sub orice formă, încadrarea, asocierea, utilizarea, publicarea, transmiterea printr-un serviciu de difuzare (incluzând şi internetul), adaptarea sau modificarea, permiterea, oferirea sau expunerea în scopuri comerciale a unei copii, distribuirea şi/sau comunicarea, precum şi oferirea către public pe căi terestre sau radio, a conţinutului sau materialelor, precum şi a unei adaptări a conţinutului sau materialelor de pe acest site este strict interzisă fără acordul prealabil scris al autorilor sau traducătorilor menţionaţi. Încălcarea dreptului de autor se pedepseşte conform legilor în vigoare.
Folosind acest website înţelegeţi şi acceptaţi termenii şi condiţiile prevăzute anterior.


Š attachmentparenting.ro




si acum, eu rog fetele care nu au luat legatura cu mine, cu Christa sau cu oricare din fetele care a lucrat la un articol la traducere sau/si la corecturi sa aiba bunavointa nascuta din respectul fata de aceasta comunitate, munca membrilor acestora sa stearga de pe blogurile, situ-urile lor articolele pe care noi le-am pregatit

multumiri!!!

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Noi 23, 2009 1:09 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Sep 26, 2009 1:58 pm
Mesaje: 1162
Site web: http://lotiunidecorpsolide.blogspot.com/
facebook se pune?
am pus un link direct, nu textul unui articol... :hmm:

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Noi 23, 2009 1:12 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
link direct se pune

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Noi 23, 2009 1:16 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Sep 26, 2009 1:58 pm
Mesaje: 1162
Site web: http://lotiunidecorpsolide.blogspot.com/
ok then
it shall be removed :D
dar oare cum sa promovez aceste frumoase idei daca (si) prin share-uire de linkuri?

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Noi 23, 2009 1:28 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
io am impresia ca nu ne intelegem
deci pune link direct la articolul cutare, e ok
chiar sunt multumita
dar de vrei intregul articol ma tragi de maneca si-mi spui "pot?" si io o sa zic "poti"

cel putin pana acum n-am refuzat pe nimeni care mi-a cerut asa ceva
daca n-am putut eu spune "pot" am trimis solicitanta la cine a tradus articolul, cine l-a corectat ca sa se inteleaga cu aceasta

deci tot ce avem noi e cu acceptul celui care a gandit original articolele

pana acum n-am platit nimic pentru nici un acord, dar intelegerea ne-a fost ca putem sa le traducem, punem intr-o forma corecta, eleganta si publicam cu conditia sa nu incasam dat fiind ca ei ni le-au oferit gratis

si asa si eu, din principiu le cedez oricui cu conditia sa nu transforme in biznis site-ul, forumul (blog-ul is tot ce mai exista) pe care le transfera

pe acest site/forum exista doar posibiliatea de-a dona si pana cum toate donatiile eu mers pe cheltuieli care sa mentina, sustina forumul/site-ul, nimic in buzunarele noastre

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Noi 23, 2009 1:33 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Sep 26, 2009 1:58 pm
Mesaje: 1162
Site web: http://lotiunidecorpsolide.blogspot.com/
:))
cand am zis "se pune" ma refeream daca se pune ca fiind "incalcare" ... si chiar mi se parea ciudat
pe facebook de ex pe langa link, apare si logoul siteului de ex, dar ca sa citesti textul dai click si ajungi in pagina mama
so ok

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Noi 23, 2009 1:34 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
si acum sunt destul de suparata, am o fotografie pe care am incarcat-o recent pe photobucket si pe care am postat-o (sigur!!) doar la Galerie

si photobucket ofera o posibilitate ca sa cunosti de unde au fost vizualizate fotografiile, acea fotografie a fost vizualizata de 40 de ori, 36 de ori de pe acest forum, patru ori de pe un altul

va rog mult, nu preluati fotografii nici ele mele nici a oricui altcuiva de pe Galerie fara sa aveti ACORDUL EXPRES AL PROPRIETARULUI

este vorba despre respect, incredere

eu ma simt foarte prost acum sa stiu ca cineva si-a perms aceasta libertate

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Noi 23, 2009 1:37 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Sep 26, 2009 1:58 pm
Mesaje: 1162
Site web: http://lotiunidecorpsolide.blogspot.com/
pai mi se pare normal
eu folosesc tiny pic... nu poti da clik pe ea pentru ca nu exista cont, deci poate fi vazuta doar in forum
dar e nasol ca nu o poti nici scoate, pentru ca nu poti umbla la sursa

oricum te inteleg

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Noi 23, 2009 1:44 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
vanilla_baby, am facut acum un experiment
am salvat pe calculatorul meu o fotografie postata de tine
de acolo jocurile pot fi facute

deci pan la urma de putut se poate, se poate si cu o "fotografiere" a monitorului

eu folosesc functia/butonul "stamp" cand nu pot decat astfel, dupa decupez in Picasa

idee e ca se poate,

dar , eu nu caut sa fac aici pe politistul, eu ma fac desteapta si cumpar photobucket pro sa vad unde-s cele alte 4 vizualizari ale fotografiei cu pricina

iar persoana cu preluarea se face desteapta si gaseste alte modalitati de a-mi prelua fotografia

si nu asa vreau sa functioneze

ce naiba! suntem oameni maturi si in momentul in care am facut acel spatiu privat poate n-am facut-o din fudulie ci pentru ca efectiv ma gandeam sa nu-mi expun copiii care sa riste sa fie batjocoriti oricum de catre oricine, acolo unde nici macar nu pot interveni

in fine, sunt tare amarata, daca nici macar asta nu ajunge unde trebuie sa ajunga....

p.s. intre timp am sters poza ta pe de pc-ul meu :)

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Noi 23, 2009 1:46 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
asa, cand pot fac o tura la galerie, au sa ramana in doar acele persoane care au postat si care din interior pot sa inteleaga, pot sa se puna in pantofii mei

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Noi 23, 2009 1:52 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Sep 26, 2009 1:58 pm
Mesaje: 1162
Site web: http://lotiunidecorpsolide.blogspot.com/
a claaar ca se pot lua forografiile de catre cei care au acces la galerie, nici nu-mi faceam iluzii

ce voiam eu sa spun este ca cineva nu pote da link altcuiva, cum poate face de ex cu un cont de pe photobucklet. daca da click si ajunge la cont, poate 1. sa vada toate fotografiile din colectie si 2. sa dea linkul oricui si deci o a terta persoana poate vedea nu numai ce am pus pe forum, dar si restul din colectie

asa cu tiny pic, pun ce foto vreau si cine vrea sa le dea mai de parte nu poate decat sa le copieze pe astea (ceea ce clar mi se pare o nemernicie)

m-ai inteles?

eu nu tin atat de mult la "imaginea" copilului, am postat poze si prin alte locuri dar este clar ca cine isi rezerva dreptul asta trebuie sa se asigure ca va fi si respectat pe deplin...

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Noi 23, 2009 4:19 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 20, 2009 7:45 am
Mesaje: 824
Localitate: alba iulia
inteleg ca unii tin foarte mult la privacy si e total normal

da nu inteleg ce se poate face cu o poza? de ce ar sta cineva sa caute o poza a cuiva, sa o copieze, sa una alta. ce se poate castiga cu asta?


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România