attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 11:06 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Vin Iul 13, 2012 1:51 am        Subiectul mesajului: gmail _ optiunea de trimte mesajele toate in alta adresa 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Ian 19, 2008 4:54 am
Mesaje: 2080
Localitate: new york, o vreme
acum ceva vreme, multa, am setat o adresa de-a mea de gmail (notata A) sa imi trimita toate mesajele de acolo in mai noua mea adresa de gmail (B), pe care o folosesc de o vreme incoace.

toate bune si frumoase, doar ca acum adresa mea de gmail este plina. am sters in disperare mesaje dar pare sa nu se puna, tot e prea plina, nu stiu cum e asta. si nu imi vine chiar asa sa tai in ele orice ar fi.

problema e ca nu mai reusesc sa gasesc optiunea aia de trimitere a mesajelor din A in B. stie cineva unde o pot gasi?

acum ideal ar fi sa inversez procesul, sa fac adresa B, plina cum e, sa trimita mesajele in adresa A, care e goala. sau macar sa opresc adresa A sa mai trimita mesaje.

multumesc tare.

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Iul 13, 2012 1:57 am        Subiectul mesajului: Re: gmail _ optiunea de trimte mesajele toate in alta adres 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Ian 19, 2008 4:54 am
Mesaje: 2080
Localitate: new york, o vreme
sau macar cum sa revin la toate setarile initiale ale contului, ca presupun ca asta mi-ar permite macar sa trimit eu mesaj cu mesaj din adresa plina in cea goala, daca nu pot sa o fac automat.

faza este ca eu imi primesc acum toate documentele pentru scoala, cu poze si tot tacamul, pe email. si ar fi un lucru tare rau sa nu mai le pot primi.

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Iul 13, 2012 7:37 am        Subiectul mesajului: Re: gmail _ optiunea de trimte mesajele toate in alta adres 
Neconectat
Sefa=Christa
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:16 am
Mesaje: 1439
Vezi la contul A la Settings si apoi Forwarding and POP/IMAP, acolo trebuie sa fie trecuta adresa contului B.

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Iul 13, 2012 8:58 am        Subiectul mesajului: Re: gmail _ optiunea de trimte mesajele toate in alta adres 
Neconectat
moderatoru'-cu-toporu'
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 7:45 pm
Mesaje: 1847
Site web: http://jurnal-pe-pinza.blogspot.com/
Localitate: Toronto
adana scrie:
faza este ca eu imi primesc acum toate documentele pentru scoala, cu poze si tot tacamul, pe email.


Probabil că d-aia ți s-a umplut -- c-ai primit fișere mari atașate la mesaje. Ce merită-ncercat e să-ți salvezi fișerele alea atașate undeva pe computerul propriu (eventual, pe alea importante, pune-le-ntr-un Dropbox sau Google Drive dacă vrei să le ai în „nor”, adică să ai acces la ele de oriunde este Internet; sau pe-un „băț de memorie” atașat la chei dacă vrei să le ai la purtător) și șterge-le din Inbox. Și iac-așa-ți faci loc pentru alte mesaje.

Țineți contul de e-mail pentru texte, nu pentru cine știe ce fișiere mari și late, și n-o să mai ai probleme de genul ăsta. (Eu folosesc Gmail de fo' șapte ani și mi-s aproape de 10% spațiu folosit; în ritmu' ăsta o să-l las moștenire la nepoți înainte de a-l umple.)

_________________
Imagine Imagine&Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Iul 13, 2012 7:15 pm        Subiectul mesajului: Re: gmail _ optiunea de trimte mesajele toate in alta adres 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Ian 19, 2008 4:54 am
Mesaje: 2080
Localitate: new york, o vreme
multumesc mult, am reusit.
treaba buna este ca am facut ceva curatenie prin email, si am sters o multime din reclame si alte prostii ce aveam pe acolo.
si am si organizat toate mesajele de grup spre adresa aia.

Amoga, ce sunt Dropbox and Google Drive? is ceva spatii de depozitare ce tre sa platesti pentru ele?

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Iul 13, 2012 11:22 pm        Subiectul mesajului: Re: gmail _ optiunea de trimte mesajele toate in alta adres 
Neconectat
moderatoru'-cu-toporu'
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 7:45 pm
Mesaje: 1847
Site web: http://jurnal-pe-pinza.blogspot.com/
Localitate: Toronto
adana scrie:
Amoga, ce sunt Dropbox and Google Drive? is ceva spatii de depozitare ce tre sa platesti pentru ele?


Da, mai puțin treaba cu plata. (De fapt, e și cu plată, dar numai dacă-ți trebuie mai mult decât cei câțiva giga care-s oferiți gratuit; eu mă descurc cu opțiunea gratis.)

Caută pe Google pentru detalii.

_________________
Imagine Imagine&Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România