attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Vin Mar 29, 2024 3:40 pm

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Sâm Aug 06, 2011 1:37 am        Subiectul mesajului: imprimanta buclucasa 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
azi dimineata nu-mi mergea imprimanta si ma tot chinuiam si tot ii dadeam sa printeze
acum merge si mi-ar tot printa tot ceea ce incercam azi dimineata sa o fac sa faca
cum ii spun acum sa stea cuminte ca nu mai am nevoie sa printeze?

(ii un samsung laser)

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Aug 06, 2011 1:57 am        Subiectul mesajului: Re: imprimanta buclucasa 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
cand dai drumul la imprimanta, ar trebui sa apara in bara din dreapta jos, pe langa ceas o imprimanta mica. dai clic, iti apare o lista cu documentele pregatite sa se imprime si le dau cu clic dreapta Cancel. Succes!

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Aug 06, 2011 2:43 am        Subiectul mesajului: Re: imprimanta buclucasa 
Neconectat
moderatoru'-cu-toporu'
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 7:45 pm
Mesaje: 1847
Site web: http://jurnal-pe-pinza.blogspot.com/
Localitate: Toronto
Andreina scrie:
cum ii spun acum sa stea cuminte ca nu mai am nevoie sa printeze?

(ii un samsung laser)



Ai încercat cu o cană de cafea fierbinte, turnată-ncet p-acolo pe unde bagi hârtia? Şi cu ciocanu' ăla mare cu care demolezi pereţii falşi din beci?

Okay, o să presupun că la-ntrebările de mai sus răspunsul e „da” şi că imprimanta tot îşi face de capet (de ăla de tipărire), aşa c-o să continui cu următoarele sfaturi, în ordine:

1. Scoate imprimanta din priză. Cu o mişcare scurtă, rapidă, fără ezitări. (Dar nu tăia firu' cu foarfeca, decât dacă ai mănuşi de sudor.)

Dacă tot nu se opreşte cumătra, atunci:

2. Scoate siguranţele de la panou. Dacă-s d-alea care auto-cuplează imediat, taie firu' care intră-n casă (da' nu uiţi de mănuşi, da?).

Dacă tot continuă tipărirea, atunci:

3. E timpul să sacrifici maşina. Ocheşti care-i stâlpul de pe care e branşată aleea sau strada pe care stai şi, trecând cu nu mai mult de 10km/h decât limita de viteză legală (nu vrei să rişti o amendă, nu-i aşa?) îl obleşti la pământ fără remuşcări. Eventual pune în avans nişte anunţuri în imediata lui apropiere ca să n-ai surprize cu trecătorii şi aşa.

Dacă nici aşa n-ai scăpat de belea, atunci:

4. E timpul să treci la măsuri mai radicale. Îţi renegi religia, oricare ar fi ea, treci la islamism şi te infiltrezi în grupurile care complotează un jihad total împotriva occidentului decadent. La momentul oportun le propui planul cu anihilarea Montrealului, după care treci la aplicarea lui.

Dacă imprimanta supravieţuieşte şi continuă să tipărească, repeţi pasul precedent înlocuind Montreal cu Quebec. Dar atât! Nu scalezi mai sus că mi-s vecin cu tine şi nu vreau s-am surprize.


Dă-ne de ştire care variantă a funcţionat. (Dacă nici una, mai am idei... doar nu fă prostii la nivel de federaţie...)

:-)

_________________
Imagine Imagine&Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România