attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Vin Mar 29, 2024 9:19 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Mar Mar 29, 2011 4:32 pm        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat

Membru din: Sâm Sep 13, 2008 2:25 pm
Mesaje: 250
Christa scrie:
Deci daca imi permiteti ... :P Eu am Wii fit, cu tot cu balance board, Wii sports si Wii sport resort, si nu, nu stai pe canapea si misti mana din incheietura. :P De la tenis sora-mea si cumnatu-meu au facut febra musculara. :D Mona a fugit la jogging, la aerobic i s-au cam incurcat picioarele (pentru aerobic e nevoie de balance board), hula-hoop iar a incantat-o foarte tare (si cu un cerc normal nu se descurca, ca ii tot cade, dar la wii a reusit sa reziste destul de mult), si mai sunt niste jocuri de echilibru (tot pentru balance board) care ii plac.
Noi avem doua telecomenzi (cu motion plus cu tot), un nunchuk si cum ziceam balance bord. Pentru unele jocuri ajunge o telecomanda, la bowling de ex., dar tenis e cam nasol, nu stiu exact daca prevede sa te poti juca si cu o telecomanda, dar daca tot trebuie sa o dai dintr-o mana in alta, te plictisesti repede.

Ah da, Nera nu cunosc, n-am auzit si nici nu stiu ce e. :>


wow ce activitate aici si eu care credeam altfel :)

eu cand am spus ca poti sta pe canapea bine merci si misca doar din mana, m-am referit la alte jocuri precum `super mario galaxy` - joc de care sunt pasionati copiii mei in special.
da, si noi avem cele mentionate de tine mai sus, tot tacamul, inclusiv incarcator si balance board (toate albe sunt ale noastre, mai putin o a doua telecomanda care e albastra- nu stiu din ce motiv). insa nu-i fascineaza precum acest super mario galaxy...acuma.. copiii mei sunt invatati mai mult pe afara decat in casa si ma gandesc ca probabil din cauza asta joaca asta `activa` nu-i atrage precum joaca aia calumea de afara.
(eu in general sunt foarte sceptica cand vine vorba de jucarii si jocuri `educative` (gasesc asta ceva lipsit de sens, pt ca mie mai educativ mi se pare un sul de hartie igienica) si chiar daca in cazul asta e vorba chipurile de sport, de antrenat copiii la miscare etc etc, tot la parerea mea raman ca nu e nimic mai mult decat alt joc electronic. evident incercand sa castige teren in fata dezbaterilor `real vs virtual` )


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Mar 30, 2011 6:55 pm        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat
colaboratoare
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 5:30 pm
Mesaje: 1719
Site web: http://www.christa-und-oliver.de
immaculee scrie:
eu cand am spus ca poti sta pe canapea bine merci si misca doar din mana, m-am referit la alte jocuri precum `super mario galaxy`

Te cred, de aia am spus ca se poate si altfel. :-) Jocuri din alea nici nu a(ve)m.

immaculee scrie:
(eu in general sunt foarte sceptica cand vine vorba de jucarii si jocuri `educative` (gasesc asta ceva lipsit de sens, pt ca mie mai educativ mi se pare un sul de hartie igienica) si chiar daca in cazul asta e vorba chipurile de sport, de antrenat copiii la miscare etc etc, tot la parerea mea raman ca nu e nimic mai mult decat alt joc electronic. evident incercand sa castige teren in fata dezbaterilor `real vs virtual` )

Mona stie de existenta aparatului, dar pana acum nu mi-a cerut niciodata direct sa se joace. Adica atunci cand m-a vazut pe mine a vrut si ea, sau cand au venit vecinii la noi asemenea, dar nu din proprie initiativa. Si cum ziceam, cu hula-hoop real nu se descurca, insa cu asta de la Wii da. :P Jocurile alea de balansat/echilibru iar mi se par bune de exersat, sigur exista si posibilitati pentru afara, dar sunt mai greu de gasit, cel putin la noi. Sa nu mai spun cand e vremea urata, cum e la noi de multe ori, de n-ai chef nici sa scoti un caine in fata usii, darmite sa iesi tu. :D

_________________
Mona, *13.07.2006


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Noi 14, 2011 1:08 pm        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat

Membru din: Lun Ian 21, 2008 7:05 pm
Mesaje: 1264
Yahoo Messenger: creangacorina
Localitate: Tortona (AL) Italia
alinutza, cum e cu Wii-ul?
il folositi, va place? a meritat banii? ceva sugestii in plus?
vreau sa vb cu mosu craciun si pt noi, de asta intreb :)

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Noi 14, 2011 4:32 pm        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat

Membru din: Vin Ian 18, 2008 1:20 pm
Mesaje: 2090
Yahoo Messenger: alinapaula_petrescu@yahoo.com
Localitate: Bratislava
nu prea a avut succes la baieti, taica so nici nu a vrut sa le cumpere alte jocuri, (ptr ca se joaca deja prea mult la calc, david e obsedat de starcraft), deci nu stiu ce sa zic...
B cica mai bine le luam PSP...

David vrea Nintendo de Mos Craciun, insa ne e teama ca si pe afara/masina va sta doar cu ochii in ecranul ala..

singura sugestie..neaparat 2 telecomenzi

_________________
mama de 3 feti frumosi

David (11 mai 2004), Toma (20 ian 2007) si Alex (27 ian 2011)


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Noi 15, 2011 3:39 pm        Subiectul mesajului: Re: Nintendo Wii 
Neconectat

Membru din: Lun Ian 21, 2008 7:05 pm
Mesaje: 1264
Yahoo Messenger: creangacorina
Localitate: Tortona (AL) Italia
a, k, mersi!
totusi vom incerca, poate ne va tine mai mult impreuna seara, ca fiecaruia ii place sa faca altceva dupa cina, si eu imi doresc sa stam mai mult timp impreuna.
de "dependenta" mi-e si mie frica drept sa spun, si el e innebunit dupa calc si diverse jocuri on-line...

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România