attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 10:59 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Lun Iul 07, 2014 9:39 am        Subiectul mesajului: Bebe alaptat - o noapte fara mami 
Buna, mamici,

Caut cateva idei despre cum se procedeaza cu bebe (9 luni) cand vreau sa-l las o noapte la parinti?
Ar fi prima data fara mine, il alaptez cand se trezeste noaptea, mai mult pt adormire sau poate sete, nu neaparat de foame. Nu e un copil mofturos, insa nu stiu cum s-ar comporta daca eu as lipsi o noapte.
Stie sa pape si din biberon, am testat de cateva ori, insa nu si noaptea....

Ati avut vreo experienta similara?


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Iul 09, 2014 8:36 pm        Subiectul mesajului: Re: Bebe alaptat - o noapte fara mami 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:41 pm
Mesaje: 2495
Localitate: pe frontul de vest:)
Eu am fost la nunți când era Iulia mică (nu știu dacă e vorba despre un eveniment, doar bănuiesc), dar îmi căutam loc unde s-o las dormind cu mami, iar la primul semn de trezire mă suna și fugeam să-i dau să sugă până adormea din nou. 3 jumate noaptea am stat cel mai mult, alteori, dacă mă suna de 2-3 ori până la 12 nu mai mergeam, mă simțeam stresată, așa că nu merita efortul.

O noapte întreagă, fără să mă duc la ea, n-am lăsat-o. Biberoane n-am testat.

Contează destul de mult și cu cine rămâne, dacă e obișnuit peste zi cu persoana. Iar la vârsta asta, dacă bea din biberon absolut ocazional, nu mai interferează nici cu suptul, bebelușul preferă în mod evident sânul.

_________________
Imagine
http://jurnaldespreiubire.blogspot.com/


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România