attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 11:16 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 455 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Sâm Aug 24, 2013 9:59 pm        Subiectul mesajului: Re: Consiliere pt. alaptare II 
Neconectat

Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:18 pm
Mesaje: 1607
Localitate: Bucuresti
Ieri in parc, la joaca, Patrick a inceput sa sughite tare. Se vedea ca il deranjeaza. A cerut apa. Un pic. Nu i-a trecut. A mai baut un pic dupa cateva minute. Il deranja, se vedea clar. Nu a cerut tzitzi. Nu cere afara de muuult timp. Dar il vedeam ca nu se bucura de joaca. Ne-am asezat pe o banca si l-am intrebat daca vrea. S-a luminat la fata, i-au sclipit ochisorii si mi-a raspuns"Daaa, mamiii!". I-am dat. Cred ca 3-4 ori a supt. Si i-a trecut :)!!!

_________________
Dodo si puii Sasha Theodor si Patrick Christian
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Aug 25, 2013 9:45 am        Subiectul mesajului: Re: Consiliere pt. alaptare II 
Neconectat

Membru din: Joi Sep 02, 2010 10:00 am
Mesaje: 1056
:) ce dragut!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Aug 26, 2013 2:21 pm        Subiectul mesajului: Re: Consiliere pt. alaptare II 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:41 pm
Mesaje: 2495
Localitate: pe frontul de vest:)
Unde-i butonul de like? :))

_________________
Imagine
http://jurnaldespreiubire.blogspot.com/


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Aug 30, 2013 9:40 pm        Subiectul mesajului: Re: Consiliere pt. alaptare II 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 12:02 pm
Mesaje: 2019
Suntem ok, senini toti cei din casa. :) bineinteles ca nu am intarcat-o, era doar o ratacire a mea. :D S-ar putea sa ma mai apuce :)) Am fost pt 3 zile plecata la o sedinta, aseara m-am intors. A plans dupa mine noptile (au fost doua nopti), dar a trecut. Eu cu sanii nu mai zic, ca erau gata sa pocneasca, imi venea sa scriu pe grupurile de alaptare ca am nevoie urgenta sa alaptez un bebelus in Tg. Mures :D A trebuit foarte des sa imi detensionez sanii, desi eu aveam impresia ca nu mai produc chiar asa mult lapte. Acum am reintrat in normal, a tabarat pe mine cand m-am intors, a aruncat cat colo papusica pe care i-am adus-o cadou. :)

Foarte simpatic Patrick, Dodo!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Sep 21, 2013 11:17 am        Subiectul mesajului: Re: Consiliere pt. alaptare II 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Iun 11, 2011 4:40 pm
Mesaje: 325
Site web: http://maruntisuri-aiurite.blogspot.ro/
Localitate: Bucuresti
eu mi-am dat palme singura cand am vrut sa nu o mai alaptez si ziua...asa ca mi-am revenit si lacatia si mergem inainte: 1 an si 1 luna are papusica sanii la dispozitie jucarie, papica si iubire.
Ba, i-am dat si afara si imediat dupa vaccinul de 1 an.
A, sigur toata lumea ma intreaba: nu ai intarcat-o?
nu nene, de ce? ce altceva am de facut in 2 ani cat stau acasa? ca de aia stau 2 ani ca sa ma ocupe total copii, nu?
sper, toamna urmatoare sa am ocazia sa mai scriu la acest topic acelasi lucrur.

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 455 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România