attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Vin Mar 29, 2024 7:01 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 365 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Lun Noi 03, 2014 12:34 pm        Subiectul mesajului: Re: Bebelusi: probleme, sfaturi& alte cele 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 11:03 pm
Mesaje: 3512
Localitate: St. Mard, France
Banuiesc ca peste zi minca diversificat :)
Blanche o sa aiba abia trei luni jumate la intrarea in cresa. :(
(si-o fi si aceasta alta fixatie a mea, cind am o data limita, ma simt obligata / ma oblig singura? sa pregatesc totul de dinainte, si adesea traiesc intr-un soi de asteptare infrigurata)
Na, ca ma apuca boceala.

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Noi 03, 2014 10:06 pm        Subiectul mesajului: Re: Bebelusi: probleme, sfaturi& alte cele 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 11:03 pm
Mesaje: 3512
Localitate: St. Mard, France
Si tot eu... cele care aveti doi sau mai multi prunci, au secours! Cum gerati timpul petrecut cu cel mare? Sint frustrata, cum ziceam: centrati amindoi pe mica minune, care ne reclama in permanenta, greu gasim timp pentru Elouan :( si tare n-as vrea sa se simta abandonat, ca i se "fura" locul lui. Intr-un moment de mare criza, am avut dreptul la "voi sinteti mai bine fara mine" :-S am crezut ca o iau razna de durere.

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Noi 04, 2014 5:56 am        Subiectul mesajului: Re: Bebelusi: probleme, sfaturi& alte cele 
Neconectat

Membru din: Vin Mar 20, 2009 12:37 am
Mesaje: 1641
Eu l-am avut in permanenta pe Tutu legat de mine si asa apucam sa ma ocup si de Radu cat de cat.
Oricum, nu as zice ca lui Radu i-a fost usor

_________________
Imagine

Imagine


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)


"Cu mult timp inainte de a sti sa vorbeasca, bebelusul a invatat deja limbajul farmecului personal" (Charlotte Gray)


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Noi 06, 2014 11:44 pm        Subiectul mesajului: Re: Bebelusi: probleme, sfaturi& alte cele 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 3:06 pm
Mesaje: 847
Localitate: Coburg, Germania
Noi nu ne-am centrat amandoi pe marioara, numai eu. G era si este in permanenta in grija si in prioritatile lui tati. Maria e fata lu mama. Arek face mai putin cu maria si nu o simte cum o simt eu, uneori nu se descurca cu ea si nu sunt conectati bine. Pentru Gabi eu sunt "mama mea, iubita mea, dar tati cand vine? De ce nu vine mai repede, vreau la tati".

Ca timp fizic petrecut acasa cu copiii, eu petrec mai mult. Dar nu stiu sa explic bine cum ne impartim, parca fiecare copil are unul dintre parinti mai ales pentru el.
Si cu Eddy am un date pe saptamana, o programare fixa de care ma tin, numai eu cu el, mergem la o cafea si stam de vorba.

Clar ca V e topit dupa Blanche si vrea sa te ajute pe tine, dar poate va ganditi cum sa petreceti timp cu cate un copil pe rand. este doar o sugestie din partea si din experienta noastra :)

Va pup

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Noi 07, 2014 4:13 pm        Subiectul mesajului: Re: Bebelusi: probleme, sfaturi& alte cele 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 17, 2008 11:45 pm
Mesaje: 2854
Site web: http://armonii.blogspot.com/
si noi tot pe rand.

_________________
mami de Sofia Galagia (11.09.2002) si Gheorghe Fomilu (6.09.2007)


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 365 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România