attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Vin Mar 29, 2024 11:17 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 39 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Joi Noi 17, 2011 10:30 pm        Subiectul mesajului: Re: tort bun bun cu nuci si fructe 
Neconectat

Membru din: Vin Ian 18, 2008 1:20 pm
Mesaje: 2090
Yahoo Messenger: alinapaula_petrescu@yahoo.com
Localitate: Bratislava
eu una am vazut foto de cand le ai pus la ceai, in perioada aia parca nu prea am scris sau nu mai stiu, oricum, ideea e ca vroiam sa ti zic mai demult ca sunteti tare frumosi toti 3 :imbratisare: , slabi intr adevar voi 2 ai mari :P , cel mic are fata ca un soare, ff dulce

mira, am vazut si eu o moara de asta anul trecut...ehee, pana la macinat propria faina mai am atatea de curatat prin alimentatia noastra...am ganduri mari, dar mai greu cu practica #.-S

flo, torturile alea chiar sunt apetisante...mie mi s a pus pata pe cozonac, vreau sa pap cu vin fiert, sa vedem cine curata nucile pentru el...

_________________
mama de 3 feti frumosi

David (11 mai 2004), Toma (20 ian 2007) si Alex (27 ian 2011)


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Noi 18, 2011 12:14 am        Subiectul mesajului: Re: tort bun bun cu nuci si fructe 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 26, 2011 5:50 pm
Mesaje: 1010
Yahoo Messenger: floilasc
Localitate: Bucuresti
@alinutza, multumesc frumos :) :> acum daca tot m-am plans, nici la multi ani nu mi-a zis nimeni in septembrie, si mi-am zis ca o fi vreo regula, gen trebuie sa ai un grad anume, sa ajungi la un anumit nivel in AP =)) stii, cand spunea Carmen de gradele AP, parca facuse Christa o ierarhie :)) am fost trista dar mi-a trecut, adevarul e ca nu cunosc pe nimeni personal, in afara de Madalina pe care eu am initiat-o ;)) si evident am deviat de la tortul bun bun cu nuca 8-}
baci e abbracci .... ca vad ca esti situata pe taram italian :D

ps:am incercat si eu cozonac o data, si gata, sunt prea pretentioasa, am mancat unul facut de o macedoneanca si de atunci nu mai pot manca, era fasii, nu era uscat, se lua asa fasii, daca intelegi ce vreau sa spun, si nu a dat reteta :(

_________________
Imagine
Imagine
''I've learned that I still have a lot to learn. I've learned that people will forget what you said, people will forget what you
did, but people will never forget how you made them feel'' Maya Angelou


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Noi 18, 2011 8:51 am        Subiectul mesajului: Re: tort bun bun cu nuci si fructe 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 12:02 pm
Mesaje: 2019
Flo, dar ai scris undeva data nasterii tale? Zic si eu, asa ca sa nu ne apucam de ghicit cand o fi ziua ta. :) Nici eu nu am intalnit pe nimeni de pe aici, dar ma simt ca si cum as fi intr-o familie faina de tot, intr-o casa asemanatoare celei pe care o are Andreina, cu foc in semineu si cu copii alergand de colo-colo. :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Noi 18, 2011 9:21 am        Subiectul mesajului: Re: tort bun bun cu nuci si fructe 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 26, 2011 5:50 pm
Mesaje: 1010
Yahoo Messenger: floilasc
Localitate: Bucuresti
Asa ma simt si eu :) nu conteaza, este scrisa, mi-am luat de pe suflet, am spus :D
Acum visez ca stam toti langa semineu si impartim cadouri :P :x

_________________
Imagine
Imagine
''I've learned that I still have a lot to learn. I've learned that people will forget what you said, people will forget what you
did, but people will never forget how you made them feel'' Maya Angelou


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Noi 18, 2011 9:38 am        Subiectul mesajului: Re: tort bun bun cu nuci si fructe 
Neconectat

Membru din: Vin Ian 18, 2008 1:20 pm
Mesaje: 2090
Yahoo Messenger: alinapaula_petrescu@yahoo.com
Localitate: Bratislava
Flo scrie:
@alinutza, multumesc frumos :) :> acum daca tot m-am plans, nici la multi ani nu mi-a zis nimeni in septembrie, si mi-am zis ca o fi vreo regula, gen trebuie sa ai un grad anume, sa ajungi la un anumit nivel in AP =)) stii, cand spunea Carmen de gradele AP, parca facuse Christa o ierarhie :)) am fost trista dar mi-a trecut, adevarul e ca nu cunosc pe nimeni personal, in afara de Madalina pe care eu am initiat-o ;)) si evident am deviat de la tortul bun bun cu nuca 8-}
baci e abbracci .... ca vad ca esti situata pe taram italian :D

ps:am incercat si eu cozonac o data, si gata, sunt prea pretentioasa, am mancat unul facut de o macedoneanca si de atunci nu mai pot manca, era fasii, nu era uscat, se lua asa fasii, daca intelegi ce vreau sa spun, si nu a dat reteta :(


inteleg perfect ce zici, asa era cozonacul facut de bunica mea din Moldova, pentru mine va ramane "the cozonac :ranjet1: ", mi e dor de el asa ca tot incerc retete moldovenesti de pe net :)
cat despre "regula", si eu m am intrebat daca exista :P

_________________
mama de 3 feti frumosi

David (11 mai 2004), Toma (20 ian 2007) si Alex (27 ian 2011)


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Noi 18, 2011 11:47 am        Subiectul mesajului: Re: tort bun bun cu nuci si fructe 
Neconectat

Membru din: Lun Feb 16, 2009 11:32 am
Mesaje: 1750
Site web: http://diatea.blogspot.com/
Localitate: Alba Iulia
Eu zic La Multi Ani cand vad vreo urare deja postata sau cand stiu ziua de nastere a cuiva ( adica ma anunta yahoo-ul prin mail, ma prind de pe messenger sau facebook sau e o persoana la care pur si simplu tin minte data). Sa caut efectiv "azi a cui e ziua?... neeee ... :> "
Asa ca daca cineva nu este pe lista mea de facebook cu zi de nastere anuntata, nu e in mess-ul meu, nu s-a postata deja urarea pe forum sau nu-mi zice mai clar sau mai voalat: "Vito, vezi ca azi e ziua mea!", sa nu se astepte de urari de la subsemnata :> . Nu inseamna ca nu-i doresc tot binele din lume, dar pur si simplu asta-s eu.

Si la fel si la mine: nu ma astept la urari. Daca vin, sunt bine primite, ma bucur. Daca nu, stiu ca lumea nu are timp de cautat zilnic dupa zile de nastere... respectiv se intampla sa uite (mda, cu o saptamana inainte tot mi-am zis sa nu uit de ziua finutzei si aleluia, in ziua Z am uitat ca o toanta).

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Noi 18, 2011 11:50 am        Subiectul mesajului: Re: tort bun bun cu nuci si fructe 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 22, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2386
Site web: http://www.taraluihabarnam.blogspot.com
Yahoo Messenger: verdeorizontal
Localitate: Baia Mare
=))

_________________
Imagine
93
la drum


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Noi 18, 2011 11:55 am        Subiectul mesajului: Re: tort bun bun cu nuci si fructe 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 26, 2011 5:50 pm
Mesaje: 1010
Yahoo Messenger: floilasc
Localitate: Bucuresti
bine ''mah'' (un mah dragut), chiar nu sufar de mania persecutiei :)) ziceam si eu asa ca eram curioasa :D si invidioasa
eu sunt cea mai uituca, uit si de ziua mea si cati ani fac, asta o trec la ''negare'' de la 25 in sus nu mi-am mai pus intrebarea cat fac :P jur ca anul asta nu eram sigura daca e 33 sau 34 .... si am facut scaderea =))

_________________
Imagine
Imagine
''I've learned that I still have a lot to learn. I've learned that people will forget what you said, people will forget what you
did, but people will never forget how you made them feel'' Maya Angelou


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Noi 18, 2011 12:05 pm        Subiectul mesajului: Re: tort bun bun cu nuci si fructe 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 26, 2011 5:50 pm
Mesaje: 1010
Yahoo Messenger: floilasc
Localitate: Bucuresti
alinutza scrie:
cat despre "regula", si eu m am intrebat daca exista :P

pfew! ce bine! ma simteam singura ;))

_________________
Imagine
Imagine
''I've learned that I still have a lot to learn. I've learned that people will forget what you said, people will forget what you
did, but people will never forget how you made them feel'' Maya Angelou


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 39 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România