attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 12:00 pm

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Dum Ian 08, 2012 2:44 pm        Subiectul mesajului: Curs de babywearing 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 4:33 pm
Mesaje: 2362
Site web: http://www.sling.ro, www.poarta-ma.blogspot.com
Localitate: bucuresti
Am pus acum pe blog, zic totusi sa zic si aici :)

Am vorbit cu o doamna tare draguta de la trageschule dresden si a fost de acord sa vina sa tina un curs de bw in Bucuresti. Copiez ce am scris pe blog:

Este vorba de 3 zile pline ochi (6, 9 si 6 ore de curs), in care puteti afla o gramada de informatii utile despre purtatul copiilor, in care veti invata sa folositi corect cam orice mijloc de purtare [ok, ok, nu toate, dar daca aveti unul mai ciudatel pe acasa sigur il puteti aduce si pe el :)] si in care, zic eu, ne-am simti cam super bine.



Scoala de babywearing din Dresden are 3 feluri de cursuri:

basic,
avansat si
expert.
Acesta ar fi primul, basic, iar daca visati la mai mult trebuie sa stiti ca nu puteti sari direct la un curs de avansati. Deci acesta ar fi primul pas si daca va ganditi mai departe, de exemplu sa tineti voi insiva, dupa asta, cursuri, altor parinti.



Daca sunteti interesate sau vreti sa aflati mai multe, dati un semn :)

_________________
Poarta-ma!

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Ian 10, 2012 7:49 pm        Subiectul mesajului: Re: Curs de babywearing 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mar 02, 2008 11:56 am
Mesaje: 1072
Yahoo Messenger: emaria_sorescu@yahoo.com
Localitate: Romania
Foarte interesant, dar cam greu sa stau in Bucuresti trei zile cu toata trupa... sau sa vin la curs cu doi pui dupa mine...
Eu chiar am dificultati cu slingul. Primele saptamani nu stiam cum sa il pun, ca nu isi tinea capul si nu reuseam, acum cam plange, nu cred ca ii nimeresc pozitia confortabila. Chiar mi-ar placea! Daca hotarasti o data, poate imi trimiti eventual un pm, ca poate nu citesc mesajul. Pupici!

_________________
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România