attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 11:43 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Dum Ian 04, 2015 3:59 pm        Subiectul mesajului: Re: Eu sunt pentru chip, voi? 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
Cum ii spune, Flori?

eu o sa le cumpar cat de curand, dar acum inca prospectez piata, ce marci, care sunt mai bune...

si eu tot cu acordul lor, Bendis se plimba foarte mult singura prin cartiere, pe la amice, si deseori mai si intarzie, efectiv uita sa vina direct acasa, mai intra la o alta amica
si la fel si eu, cand ma revers din cauza ca-s tensionata ca nu stiu unde mi-e fata, apoi ma revers

eu oricum, cand ii trimit ii trimit cu orar, le dau ore de intoarcere, le fac instructajul deseori, cel putin o adata la saptamana, gen: "nu te urci in masina nimanui", "nu accepti bomboane" si adu-ti aminte: "PE-DO-FI-LII".
deci noi vorbim, altfel nu ies

cand s-a inceput discutia eram in Italia, acum suntem in Canada
cel putin in Quebec se face un fel de instructaj copiilor unde li se vorbeste potrivit varstei lor despre pedofili, copii disparuti de acasa
iar parintii sunt solicitati sa accepte ca copiilor sa li se ia amprentele, faca un portret fizic, poze, descriere antropometrica, prelevare ADN, ca in cazul in care dispar sa fie mai usor individualizati mai tarziu (vii sau morti)
si in acest contest chiar nu mai pareau deplasate introducerile mele referitoare la child abduction, pedofilie, etc...

anul trecut in vara deasupra curti zburau elicopterele, cautau o persoana de 42 de ani disparuta
inca n-au gasit-o
a disparut la noi in sat
si deci zau, discursuri referitoare la libertatea ingradita, ca le pui chip nu ma mai ating catusi de putin
le ingradesc libertatea zilnic, daca trebuie sa iasa din casa neinsotiti de mine
pana cand nu stiu exact unde merg, cu cine, la cine, pentru cat timp, cu cine se vor intoarce nu au voie sa mearga
la fel, bendis a dormit la cateva amice, dar inainte sa doarma i-am facut un adevarat rechizitoriu ei
iar pe parintii fetitelor am incercat sa-i citesc cat mai bine
e normal

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Ian 04, 2015 6:51 pm        Subiectul mesajului: Re: Eu sunt pentru chip, voi? 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 3:06 pm
Mesaje: 847
Localitate: Coburg, Germania
Nu mai stiu cum se numea cel pe care l-am avut noi. Daca imi amintesc, iti scriu. L-am intrebat pe arek ce s-a stricat exact la el, zice ca s-a supraincarcat bateria, a stat prea mult la incarcat. Ceea ce inseamna calitate proasta, normal nu are voie sa se intample asa ceva la nici un aparat electronic.

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Ian 05, 2015 5:46 pm        Subiectul mesajului: Re: Eu sunt pentru chip, voi? 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
Flori scrie:
Nu mai stiu cum se numea cel pe care l-am avut noi. Daca imi amintesc, iti scriu. L-am intrebat pe arek ce s-a stricat exact la el, zice ca s-a supraincarcat bateria, a stat prea mult la incarcat. Ceea ce inseamna calitate proasta, normal nu are voie sa se intample asa ceva la nici un aparat electronic.



ok, merci mult!

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Ian 05, 2015 9:45 pm        Subiectul mesajului: Re: Eu sunt pentru chip, voi? 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 17, 2008 11:45 pm
Mesaje: 2854
Site web: http://armonii.blogspot.com/
io mi-as lua sa mi-l pun in portofel! :))

_________________
mami de Sofia Galagia (11.09.2002) si Gheorghe Fomilu (6.09.2007)


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Ian 06, 2015 1:00 am        Subiectul mesajului: Re: Eu sunt pentru chip, voi? 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
Sabina scrie:
io mi-as lua sa mi-l pun in portofel! :))


stai linistita, ca am gandit si pentru asta :))))

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Ian 06, 2015 10:25 am        Subiectul mesajului: Re: Eu sunt pentru chip, voi? 
Neconectat

Membru din: Lun Feb 16, 2009 11:32 am
Mesaje: 1750
Site web: http://diatea.blogspot.com/
Localitate: Alba Iulia
Legat de cautare de portofele, chei... tot vad reclame pe facebook cu Tile. Dar merge in linii mari doar pe Samsung S5 si produse Apple cu IOS7. La mine pica, pe sleau vorbind :D Ideea e interesanta.

https://www.thetileapp.com/

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România