attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Mar Mar 19, 2024 7:49 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Mar Aug 02, 2011 9:27 pm        Subiectul mesajului: Re: A sosit Sofia Maria 
Neconectat
moderatoare

Membru din: Mar Oct 21, 2008 4:44 pm
Mesaje: 1312
Yahoo Messenger: mirunaj@yahoo.com
Localitate: Bucuresti
Bine ai venit!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Aug 03, 2011 8:13 am        Subiectul mesajului: Re: A sosit Sofia Maria 
Neconectat

Membru din: Vin Mar 20, 2009 12:37 am
Mesaje: 1641
Felicitari ! Sa va fie asa cum va doriti!

_________________
Imagine

Imagine


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)


"Cu mult timp inainte de a sti sa vorbeasca, bebelusul a invatat deja limbajul farmecului personal" (Charlotte Gray)


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Aug 03, 2011 9:50 pm        Subiectul mesajului: Re: A sosit Sofia Maria 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Mar 22, 2010 9:52 am
Mesaje: 315
Yahoo Messenger: susurlet
Localitate: Cluj-Napoca
Multumesc fetelor! Promit si poze numai sa ajung sa le descarc in calculator...

Avem momente bune si mai putin bune, Tudor se supara cand o vede la tzitzi si vrea si el chiar atunci...chiar daca el tocmai a terminat de 5 minute - si se supara cand il refuz, ca suge in gol si ma doare...si crize de plans...au fost vreo 2 mai serioase...in seara asta insa a fost tare scump, a asteptat sa termine bebe si apoi ne-am dus noi doi la somnic...sper sa se obisnuiasca incet-incet.
Mi-e ca groaza de momentul in care se intoarce sotul la munca si va trebui sa ies pe afara cu amandoi...mi-am dat seama ca nu am destula mobilitate cu bebe purtat, nu ma pot apleca, nu il pot ridica si pe Tudor sau lua in brate daca se loveste...si in carucior n-as fi vrut sa o un inca asa de micuta...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Aug 03, 2011 10:52 pm        Subiectul mesajului: Re: A sosit Sofia Maria 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 17, 2008 11:45 pm
Mesaje: 2854
Site web: http://armonii.blogspot.com/
nu te mai necaji si pune-o in carucior daca asa e comod. Caruciorul e nu e bau bau. E un obiect foarte folositor. Iti zice una care sia purtat copiii de la brate si esarfe si rucsac de munte pana la cel mai carucior posibil. Pt mine a fost mina de aur, sofia mergea pe langa si Ghe dormea linistit. Fiecare unealta din asta are un scop.
La Ghe carutul era si pe post de cosulet, pt ca se desprindea landoul. Asta nu inseamna ca nu adormit cu/pe mine de cate ori a fost nevoia (sau asa aveam eu chef de drag :D)

_________________
mami de Sofia Galagia (11.09.2002) si Gheorghe Fomilu (6.09.2007)


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Aug 04, 2011 10:54 am        Subiectul mesajului: Re: A sosit Sofia Maria 
Neconectat
colaboratoare
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 5:30 pm
Mesaje: 1719
Site web: http://www.christa-und-oliver.de
Sabina scrie:
Caruciorul e nu e bau bau. E un obiect foarte folositor.

Absolut de acord, pentru mine caruciorul a fost sfant! Eu wrapul l-am cumparat cand avea Mona 2 ani, pentru concediul in Grecia, ca nu stiam daca putem folosi peste tot caruciorul sau nu, mei-tai cre' ca mi-am facut cand avea Mona vreo 3 ani, asa ca ...
Am avut un carucior foarte fain, cu o suspensie perfecta, in general la cel tarziu 5 minute dupa ce plecam cu caruciorul dormea. Spatele meu este in pioneze, era dinaintea sarcinii, asa ca in niciun caz nu as fi putut-o purta permanent (adica in loc de carucior). Am avut imprumut un Glückskäfer Tragesack (culmea e ca nu-s eu, dar seamana f. bine cu prietena care mi l-a imprumutat :))), in care insa, cum ziceam, din cauza problemelor mele cu spatele nu am putut-o purta prea mult.

Trebuie sa recunosc insa ca am si avut mare noroc ca Mona a si fost copilul pentru carucior :P, adica daca ar fi urlat in el nu stiu ce as fi facut. De vreo cateva ori (<5) a urlat cand era mica, se trezise din somn si o apucase subit foamea, si nu aveam unde sa ma asez s-o alaptez, asa ca o tineam in brate cu o mana si cu cealalta impingeam caruciorul 8-}, dar in rest nu ma pot plange.

_________________
Mona, *13.07.2006


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Aug 04, 2011 5:37 pm        Subiectul mesajului: Re: A sosit Sofia Maria 
Neconectat
moderatoare

Membru din: Mar Oct 21, 2008 4:44 pm
Mesaje: 1312
Yahoo Messenger: mirunaj@yahoo.com
Localitate: Bucuresti
Eu l-as fi pus pe Dimitri cu cea mai mare placere in carucior, am incercat zilnic de mai multe ori pe zi sa o fac timp de 6 luni. raspunsul a fost de cele mai multe ori:nu multumesc ia-ma in brate, cand dormea in carut eram gata sa fiu in extaz.

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Aug 04, 2011 9:21 pm        Subiectul mesajului: Re: A sosit Sofia Maria 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Mar 22, 2010 9:52 am
Mesaje: 315
Yahoo Messenger: susurlet
Localitate: Cluj-Napoca
Cateva poze, nu am reusit sa le incorporez, las linkurile:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/wqFFC6Sd0eV6LzaZ0O-fvx9gKOqfiCK1Ez1LyL5D7Nc?feat=directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/xB1FocYm5nh9l1Ci3kCEbR9gKOqfiCK1Ez1LyL5D7Nc?feat=directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/0T6PPI2svVKSIORWwfKWDR9gKOqfiCK1Ez1LyL5D7Nc?feat=directlink

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Aug 10, 2011 12:52 pm        Subiectul mesajului: Re: A sosit Sofia Maria 
Neconectat

Membru din: Joi Sep 02, 2010 10:00 am
Mesaje: 1056
Ce frumosi sunt amandoi, Susurlet, sa va traiasca, sa creasca mari!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Aug 10, 2011 3:39 pm        Subiectul mesajului: Re: A sosit Sofia Maria 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 26, 2011 5:50 pm
Mesaje: 1010
Yahoo Messenger: floilasc
Localitate: Bucuresti
superb! :x

_________________
Imagine
Imagine
''I've learned that I still have a lot to learn. I've learned that people will forget what you said, people will forget what you
did, but people will never forget how you made them feel'' Maya Angelou


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România