attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Vin Mar 29, 2024 12:25 pm

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 588 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Lun Iun 06, 2011 2:18 pm        Subiectul mesajului: 2 liniute VII 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 22, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2386
Site web: http://www.taraluihabarnam.blogspot.com
Yahoo Messenger: verdeorizontal
Localitate: Baia Mare
viewtopic.php?f=12&t=2314 6 :P

_________________
Imagine
93
la drum


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Iun 06, 2011 2:34 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VII 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
nu-s f originala stiu, copii de pe parinti la ora asta nu pot scrie 2 mesaje diferite

intre 2 contractii ca stiu ca asteptati sa auziti de la mine....
suntem acasa dupa ce ieri am tras o spaima cu bocete ca am pre eclamsie [aveam urme de 3+ proteine in urine si tensiunea mare]... m-au monitorizat din 15 in 15 mins, am facut analize de urina si sange si aseara pe la 9 mi-au confirmat ca nu e pre eclamsie..... au monitorizat pe bubu si bataile inimii si contractiile mele, la un moment dat inima lu bubu o luase razna in jos.... iar teste si analize si-a revenit... totul ok....mi-au facut o injectie ceva cu diamorfina ca sa pot dormi [am reusit sa dorm vreo 4 ore] azi noapte de dim iar la verificari totul ok. mi-au facut un membrane sweep [adica o incercare manuala ffff placuta ce sa zic de a-mi declansa travaliul. cu 2 degete in jurul capului lu bubu incearca sa 'rupa' membranele.... nu ma tin in spital pt ca toate temerile sunt duse, toate analizele sunt bune si eu nu sunt in travaliu propriu zis. dupa 36 sau mai mult de ore de contractii.... contractiile propriu zise sunt dureroase insa ce ma termina e durata asta, de atata timp si abia 2 cm dilatata mama masii.... si tocmai pt ca propriu zis nu sunt in travaliu nu au ce sa-mi ofere ca sa-l declanseze [dupa 42 saptamani pot cere inductie de travaliu da asta inseamna cu epidurala cu rupere de ape si as prefera sincer sa nu]... singurul lucru pe care pot sa-l fac acum e sa ma misc prin casa [dupa 3 zile in care am dormit 4 ore am un chef nebun ce sa-ti zic ] si sa speram ca ce mi-au facut de dimineata provoaca travaliu... va tin la curent, imi pare rau ca nu-s f coerenta si nici n-am apucat sa va multumesc in parte....

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Iun 06, 2011 2:37 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VII 
Neconectat

Membru din: Mar Mar 04, 2008 7:59 am
Mesaje: 1620
Site web: http://babystuff.ro
Localitate: Over the Rainbow
of doamne soricelule, iti doresc sa nasti cat mai repede si fara alte greutati!
iti tin pumnii, Audrey sa fie cea mai frumoasa veste pe ziua de azi!
pupici


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Iun 06, 2011 2:42 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VII 
Neconectat

Membru din: Lun Feb 16, 2009 11:32 am
Mesaje: 1750
Site web: http://diatea.blogspot.com/
Localitate: Alba Iulia
hai ca 06.06 e o zi superba de nascare :x

Sa fie bine, asta-i cel mai important. Nu conteaza durata, ca se va duce tot odata cu aparitia Buburuzei :x

Tinem pumnii!!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Iun 06, 2011 2:45 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VII 
Neconectat

Membru din: Joi Feb 19, 2009 10:01 am
Mesaje: 697
Localitate: Timis
Soricel, chiar de n-am scris nimic niciodata, te-am urmarit.
Sper din inima sa fie totul bine. Asa am ajuns si eu la spital, cu 2 cm dilatatie si noaptea am nascut, fara sa intervina ei cu ceva (ma refer la medicamente). Tot asa, a incercat dr. sa rupa membranele, dar n-a reusit. M-a durut de am innebunit si eu nu-s rea de durere. :)
Asa ca, sunt cu gandul la tine. Sa o ai pe bubu in brate cat mai repede si mai usor. :imbratisare:


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Iun 06, 2011 2:49 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VII 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 11:03 pm
Mesaje: 3512
Localitate: St. Mard, France
Andreea, te pup cu drag!!! sa fie totul bine :imbratisare2:

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Iun 06, 2011 3:03 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VII 
Neconectat

Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:18 pm
Mesaje: 1607
Localitate: Bucuresti
Hai BUBU!!!!!

_________________
Dodo si puii Sasha Theodor si Patrick Christian
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Iun 06, 2011 4:54 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VII 
Neconectat
moderatoare

Membru din: Mar Oct 21, 2008 4:44 pm
Mesaje: 1312
Yahoo Messenger: mirunaj@yahoo.com
Localitate: Bucuresti
Eu stiu ca poti face si sex sa grabesti lucrurile. Te imbratisez si iti tin pumnii sa vina repede Audrey.

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Iun 06, 2011 5:19 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VII 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 21, 2010 6:44 pm
Mesaje: 605
Localitate: Tampere - Finlanda
....sau ulei de ricin :D

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Iun 06, 2011 5:32 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VII 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 17, 2008 11:45 pm
Mesaje: 2854
Site web: http://armonii.blogspot.com/
da, da , ulei de ricin;)

Iti pumnii soricel drag, sa fie cat mai lin, cat mai frumos.
Sa nu te temi!

_________________
mami de Sofia Galagia (11.09.2002) si Gheorghe Fomilu (6.09.2007)


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Iun 06, 2011 6:25 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VII 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 12:02 pm
Mesaje: 2019
Draga de tine!!! Dana m-a sunat azi si eram sigura ca-mi da vesti bune despre voi, ca v-ati intalnit. Of, dar nu era asa, inca ai dureri, curajoasa de tine! Sa stii ca sunt 100% langa tine! Hai, buburuza mica, gaseste-ti drumul spre viata impreuna cu parintii tai!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Iun 06, 2011 7:03 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VII 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
oo, ma asteptam sa o va pe bubu pe forum.
Soricico, mult curaj, sa treci usor peste dureri si sa te vedem pe aici lesinata de bucurie si stropindu-l cu apa pe S sa-si revina!
Te pup!
(P.S. ai primit vreun mesaj de la vreo ciudata care iti zicea de bine pe cand tu erai speriata? daca e asa, io eram. sorry, dar mi-a iesit un emsaj cam aiurea, a fost din cauza emotiei emotie)

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Iun 07, 2011 12:39 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VII 
Neconectat

Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:18 pm
Mesaje: 1607
Localitate: Bucuresti
mesaj preluat de pe parinti.com:
"ieri la 3 dupa amiaza i s-a rupt apa, a ajuns la spital in ideea ca in sfarsit naste....acum e intr-o zona a spitalului unde e monitorizata, are pre-eclampsie moderata si i-au facut in sfarsit o epidurala "

hai bubu ca esti fff asteptata!
soricut :imbratisare2:

_________________
Dodo si puii Sasha Theodor si Patrick Christian
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Iun 07, 2011 1:26 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VII 
Neconectat

Membru din: Vin Mar 20, 2009 12:37 am
Mesaje: 1641
Ma bantuie insomniile tot gandindu-ma la voi. Abia astept sa citesc ca Bubu este fericita la sanul tau, Soricelule. :imbratisare2:

_________________
Imagine

Imagine


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)


"Cu mult timp inainte de a sti sa vorbeasca, bebelusul a invatat deja limbajul farmecului personal" (Charlotte Gray)


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Iun 07, 2011 3:45 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VII 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Feb 04, 2009 9:47 am
Mesaje: 1618
Site web: http://madimih.blogspot.com/
Localitate: Cimpulung Moldovenesc
si de ieri nu mai stie nimeni nimic?

_________________
Imagine

Imagine

http://madimih.blogspot.com/


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 588 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România