attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Vin Mar 29, 2024 4:54 pm

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 438 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Mie Mar 27, 2013 9:14 am        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VIII 
Neconectat

Membru din: Mar Mar 04, 2008 7:59 am
Mesaje: 1620
Site web: http://babystuff.ro
Localitate: Over the Rainbow
Tango, să ştii că am o prietenă la P.Neamţ care contra cost (dacă vrei mă interesez cât dar ştiu că nu e mult) vine cu tine ca "prietenă la naştere" şi are grijă de tine şi de drepturile tale, a făcut tot felul de cursuri, e şi ea asistentă, în fine dacă vrei detalii mă interesez sau vă pun în contact. E pro-alăptat, skin to skin, toate alea. Oricum ar fi, îţi doresc să termini la timp aranjamentele şi să ai o naştere lină.


Cu bb totul e ok, a măsurat-o pe toate părţile că era în plină mişcare, îşi luase piciorul cu mâna să-l ducă la gură şi-şi sugea degetul mare de la picior. A scos limba, s-a ţopăit şi jucat cu cordonul, era foarte activă. Însă mi-a zis dr că am colul prea scurt pentru vârsta sarcinii 2.5cm şi sperăm să nu fie probleme din cauza asta. Bb stă destul de jos şi e în prezentaţie craniană.


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Mar 27, 2013 12:27 pm        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VIII 
Neconectat

Membru din: Mie Iul 21, 2010 8:17 am
Mesaje: 94
Multumesc, Jocelyn,daaa, chiar as vrea sa stiu mai multe detalii. este asistenta in spital? ar fi super. din pacate la mine va fi cezariana, nu am foarte multe asteptari :(, dar macar dupa aceea as vrea lucrurile sa mearga altfel decat prima data.


si cine ma poate ajuta cu informatii legate de alaptarea dupa cezariana la a doua nastere? prima data spre rusinea mea trebuie sa recunosc ca nu aveam nici minimul de informatii, aveam senzatia ca alaptatul este un lucru atat de natural incat nu ai ce sa citesti inainte, pui copilul la san si mananca. din pacate nu a fost asa si eram pe aproape sa ratez sansa alaptarii. acum as vrea sa stiu dinainte cat mai multe

Joce, important ca era bebe bine, activa si vesela. multa sanatate in continuare

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Mar 28, 2013 11:26 am        Subiectul mesajului: Re: 2 liniute VIII 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mar 02, 2008 11:56 am
Mesaje: 1072
Yahoo Messenger: emaria_sorescu@yahoo.com
Localitate: Romania
Deci nu sunt surprize, Joce!
Aveti grija de voi, burtici!

_________________
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 438 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România